توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله شاهرودی: عراق با عبور از بحران‌های امنیتی به تعمیق فرهنگی اجتماعی بیندیشد
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عراق می‌تواند با بهره‌گیری از تجارب جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی به موفقیت دوچندان و کاهش آسیب‌ها دست یابد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی شاهرودی بر توجه به مسائل فرهنگی پس از پیروزی اخیر و عبور از بحران‌های امنیتی تأکید کرد و گفت: بعد از عبور موفقیت‌آمیز عراق از بحران‌های امنیتی، اکنون ضرورت دارد مسئولان، اهتمام و توجه بیشتری به مسائل اجتماعی،فرهنگی و تربیتی به‌ویژه در قبال نسل جوان داشته باشند تا بتوانند نسلی مؤمن به باورهای دینی و انقلابی پرورش دهند و مدیران جوان لایق و توانمند را وارد سطوح مختلف مدیریتی کشور کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به نقش معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام در پیروزی‌های اخیر عراق گفت:« مسئولان عراقی که بحمدالله از بحران‌های امنیتی عبور کرده‌اند، در این مرحله می‌توانند با توسعه و ارتقای فعالیت نهادها و مؤسسات فرهنگی و ورود به عرصه‌های بین‌المللی برای پاسخگویی به شبهات دشمنان اسلام و اهل‌بیت علیهم‌السلام به تثبیت قدرت نرم و سرمایه‌های معنوی وحدت‌بخش کشورشان کمک کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این دیدار گفت: دشمنان اسلام که درصدد تحمیل بحران‌های امنیتی به کشور عراق بودند با مقاومت دولت، مردم، روحانیت، ارتش و حشد الشعبی شکست خوردند. اکنون آمریکا و اسرائیل پروژه نفوذ را در عراق دنبال می‌کنند و طبق گزارش‌های رسیده می‌کوشند از طریق مؤسسات غیردولتی به نفوذ در بین نخبگان بپردازند و آنها را به‌سوی خود جذب کنند.

نوری مالکی در این دیدار که با حضور آیت‌الله شاهرودی و محسن رضایی در محل ریاست جمهوری عراق برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دولت در حل مشکلات و تسهیل خدمات عمومی به اقشار مختلف مردم به‌ویژه محرومان شهرهای دورافتاده و آوارگان و آسیب دیدگان از جنگ و تجاوز داعش، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.

نوری مالکی در ادامه سخنان خود، یکی از راهبردهای دولت عراق را توجه به زیرساخت‌ها و نیازهای مختلف جامعه با تأکید بر حل آسیب‌ها و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی دانست.

معاون نخست‌وزیر عراق آمادگی کشورش را برای حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی به‌ویژه تسهیل ورود فعالان اقتصادی ایرانی و ایجاد زمینه مشارکت آنان در پروژه‌های مختلف عمرانی و خدماتی در عراق اعلام کرد.

در این دیدار، علاوه بر نوری مالکی، جمعی از مسئولان دولتی و مقامات مذهبی عراق در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392479