توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نیمی از وزیران در کابینه دوازدهم حضور نخواهند داشت/ فهرست نهایی کابینه پس از مراسم تحلیف به مجلس تقدیم می شود
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
عرش نیوز : نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دوازدهم بعد از مراسم های تحلیف و تنفیذ بلافاصله فهرست نهایی کابینه جدید را برای اخذ رای اعتماد از نمایندگان مردم به بهارستان ارسال خواهد کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از گرمسارآنلاین غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گرمسار آنلاین با بیان اینکه نگاه اصلی کابینه دوازدهم باید رونق اقتصادی و تولید و اشتغال باشد، گفت: افرادی را که رئیس جمهور برای تشکیل هیئت دولت به مجلس شورای اسلامی معرفی می کند باید دارای سابقه اجرایی و نظارتی بالایی باشند.
کاتب به برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور دولت دوازدهم با حضورکشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: هیات هایی از 110 کشور جهان در مراسم تحلیف رییس جمهور حضور خواهند داشت که در راس تعداد زیادی از این هیات ها ، روسای قوای کشورهای خارجی شامل 19 رییس مجلس، 16 نخست وزیر و معاون اول و تعدادی وزرای کشورها حضور می یابند.
به گفته وی، علاوه بر پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی، از مقامات داخلی هم سران قوا، شورای نگهبان و تمامی سفرای کشورهای مستقل در ایران اسلامی حضور می یابند .
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : حضور سران کشورهای مختلف در این مراسم به نوعی پیام روشنی به دشمنان کشورمان است تا بدانند ایران همیشه در تعامل و اقتدار است و این بد اخلاقی ها و تحریم ها توسط دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران و ملت عزت مند هیچ تاثیری ندارد .
نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: در جلسات مختلف با اعضای دولت دوازدهم به این نتیجه رسیدیم که کابینه جدید با معیارهای مهم کار آمدی انتخاب شوند و هیچ جناح یا گروه سیاسی نباید از دولت درخواستی برای حضور افراد خاص در کابینه داشته باشند.
وی افزود: انتخاب افراد بدون حاشیه و کارآمد؛ مطالبه رهبری، ملت ایران و مجلس از دولت است.
انتهای پیام/ع
کد مطلب: 392073