توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
چالش زباله‌های ویژه در سمنان| شهرداری‌ها مجوزی برای دفن زباله‌های صنعتی ندارند
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: شهرداری‌ها مجوزی برای دفن زباله‌های صنعتی ندارند.
حسن آل‌بویه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان با اشاره به وضعیت اسف‌بار منطقه جنوبی شهرک صنعتی سمنان و تخلیه زباله به روش غیراستاندارد اظهار داشت: زباله‌های ویژه در شرکت‌های صنعتی استان وجود ندارد به تعدادی از شرکت‌های خاصی وجود دارند که زباله‌های ویژه تولید می‌کنند که برای تخلیه زباله‌های خود با اداره کل حفاظت از محیط‌زیست استان هماهنگی‌های لازم را انجام داده و در شرکت‌های معتبر و مورد تأیید این نهاد تخلیه زباله انجام می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر دفن زباله‌های صنعتی در اردوگاه افغان‌ها استان سمنان بیان کرد: این فیلم مربوط به سالیان گذشته است و یک مورد از آن‌که مربوط به زباله‌های ریخته‌گری را مشاهده کردم، جدید بود و این عمل غیرمجاز است که ارتباطی با شهرک صنعتی سمنان ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با بیان اینکه ما آمادگی داریم که با همکاری حفاظت از محیط‌زیست و دستگاه‌های ذی‌ربط این مسئله را سامان‌دهی کنیم خاطرنشان کرد: این زباله‌ها مربوط به شهرک صنعتی سمنان نیست و در جنوب شهرک صنعتی سمنان این اتفاق افتاده است و این در حالی است راه ورودی از شهرک صنعتی سمنان به این قسمت غیرمجاز است.

وی خواستار حفر کانال برای مسدودسازی راه دسترسی به این منطقه شد و افزود: توسعه شهرک صنعتی سمنان نیز به این سمت است و این زباله‌ها برای توسعه این شهرک یک چالش جدی به شمار می‌رود.

آل‌بویه با بیان اینکه محیط‌زیست امانت است و باید برای نسل‌های آینده حفظ شود اذعان کرد: در این منطقه حجم زیادی از زباله‌های خوراکی در کیسه‌های بزرگ وجود داشت که هیچ ارتباطی با واحدهای صنعتی سمنان ندارد.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها مجوزی برای دفن زباله ندارند خاطرنشان کرد: راهبری شهرک‌ها به شرکت‌های خدماتی واگذارشده است و این شرکت‌ها برای جمع‌آوری زباله‌های معمولی واحدهای صنعتی با شرکت‌هایی که از سوی محیط‌زیست مجوز دارند طرف قرارداد است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با تأکید بر اینکه شرکت‌های خدماتی زباله‌های معمولی شرکت‌های صنعتی را به مناقصه می‌گذارند یادآور شد: شرکت‌های مجاز که مورد تأیید حفاظت از محیط‌زیست کشور هستند برای از بین بردن زباله‌ها اقدام می‌کنند.

وی ابراز داشت: تعداد معدودی از شرکت‌هایی که زباله‌های ویژه دارند مستقیماً با محیط‌زیست در ارتباط هستند و عملیات دفن زباله را با یکی از شرکت‌های مجاز و مورد تأیید انجام می‌دهند.

آل‌بویه با بیان اینکه اگر شرکت دیگری بدون هماهنگی محیط‌زیست این اقدام را انجام دهند قطعاً غیرمجاز است و با آن برخورد می‌شود تأکید کرد: شرکت‌های تولیدی دارو در استان سمنان زباله‌های ویژه ندارند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392677
 
 


پربازدیدترین