توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ادامه پیشروی نیروهای عراقی در موصل و هلاکت ۲۶ تروریست
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۷
نیروهای عراقی در ادامه پیشروی‌های خود در چارچوب عملیات آزادسازی نینوا موفق شدند یک محله و یک روستا را آزاد کنند و ۲۶ تروریست داعشی را به هلاکت برسانند.

به گزارش عرش نیوز، فرماندهی عملیات «قادمون یا نینوا» (نینوا ما می‌آییم) امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق موفق شدند بعد از وارد ساختن تلفات جانی و مالی سنگین به تروریستهای داعشی، محله الاخاء الثانیه در موصل را از چنگ آنها آزاد کنند و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آن به اهتزاز در بیاورند.

فرماندهی عملیات نینوا ما می‌آییم همچنین از کشته شدن 26 تروریست داعشی در تل‌الرمان و آزادسازی محله الاخاء الثانیه در موصل خبر داد.

این مرکز فرماندهی در بیانیه‌ای افزود: یگان توپخانه‌ای پلیس فدرال عراق با استناد به اطلاعات دقیق، مخفی‌گاههای داعش در تل‌الرمان را گلوله‌باران کرد که در پی این حملات، 26 تروریست داعشی به هلاکت رسیده و دو خودروی بمب‌گذاری شده که داعش قصد داشت به‌وسیله آن از پیشروی یگانهای عراقی جلوگیری کند، منهدم شد.

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق نیز موفق شدند روستای الخطاب در ساحل شرق شرقاط در استان صلاح‌الدین را در چارچوب عملیات نینوا ما می‌آییم، از چنگ داعشی‌ها آزاد کنند.

امروز نیروهای داوطلب مردمی عراق نیز موفق شدند روستای الصالحیه و البوثة الشرقیه در جنوب غرب موصل را از لوث تروریستهای داعشی آزاد کنند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، بامداد دوشنبه 26 مهر از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه داعش خبر داد.

نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون صدها کیلومترمربع و دهها روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کردند و پیشروی آنها در تمام محورهای عملیاتی همچنان ادامه دارد./تسنیم
کد مطلب: 391074