توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس فدراسیون تکواندو: کسب سکوهای جهانی حاصل پویایی لیگ کشور است
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
رییس فدراسیون تکواندوی کشور گفت: کسب سکوهای مهم جهانی و آسیایی حاصل پویایی لیگ کشور و توجه ویژه به رده های سنی پایه به منظور پشتوانه سازی تیم های ملی است.
به گزارش عرش نیوز؛سید 'محمد پولادگر' افزود: تیم ملی در حال حاضر در اردوی آمادگی به سر می برد و شنبه هفته آینده عازم مسابقات فینال جایزه بزرگ مکزیک است.

وی اظهار کرد: این مسابقات برای ما اهمیت بالایی دارد چرا که امتیازات آن در کسب سهمیه المپیک نقش مهمی داشته و دیگر اینکه بهترین های جهان در آن شرکت دارند و این نشان می هد که مسابقات از نظر فنی و کیفی بسیار بالاست.

پولادگر ادامه داد: رویدادهای مهم ورزش تکواندو در اواخر سال جاری، برگزاری مسابقات جام بین المللی دهه فجر است و برگزاری پنجمین دوره جام باشگاه های آسیا با حضور تیم های شهرداری ورامین و دانشگاه آزاد تهران (قهرمان و نایب قهرمان لیگ ایران) می باشد که در بهمن ماه امسال به میزبانی ایران و در تهران برپا می شود.

وی گفت: پیشنهاد برگزاری جام باشگاه های آسیا شش سال قبل از سوی فدراسیون ایران به کنفدراسیون آسیا داده شد و ایران به دلیل میزبانی شایسته این جام طی چهار دوره قبل امسال نیز میزبان این رقابتها است.

پولادگر افزود: امسال قاره اروپا نیز با الگو برداری از ایران نخستین دوره جام باشگاه های اروپا را در کشور ترکیه برگزار می کند در حالی که پنج سال زودتر از آنان دست به کار شده ایم و این جهش بلندی برای تکواندوی آسیا است.

وی ادامه داد: فدراسیون تکواندو بیش از 17 سال است اقدام به برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی کرده و این امر موجب شده با ورود بخش خصوصی به این رشته رزمی علاوه بر در آمدزایی، بتوانیم تکواندوی ایران را با پویا نگه داشتن ورزشکاران آن به واسطه رقابتهای لیگ تبدیل به یک قدرت جهانی کنیم.

پولادگر گفت: تکواندوی ایران در حال حاضر در رده های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در هر دو بخش زنان و مردان لیگ برگزار می کند و این امر تحول عظیمی در تکواندوی ما ایجاد کرده است.

وی افزود: امسال برای نخستین بار تیم های دختران و پسران نونهالان ایران توانستند با اقتدار بر سکوی قهرمانی جهان جای گیرند و این امر ثمره سرمایه گذاری و توجه به رده های سنی خردسالان بود که پشتوانه برای تیم های نونهالان شدند.

پولادگر اطمینان کردن و میدان دادن به جوانان را رکن اساسی موفقیت دانست و افزود: تیم ملی تکواندوی ایران اعزامی به بازیهای آسیایی اینچئون به جز یوسف کرمی جوانترین و کم تجربه ترین ورزشکاران را به این رقابتها اعزام کرده بود و جوانترین طلایی کاروان ایران فرزان عاشورزاده تکواندو کار 17 سال ما در این رقابتها بود.

وی ادامه داد: هم اکنون 270 هزار تکواندوکار که کمربند قرمز به بالا دارند در بانک اطلاعاتی فدراسیون ثبت نام شده اند و بر اساس آمارهای موجود بیش از یک و نیم میلیون تکواندوکار بیمه و ساماندهی شده در کل کشور در این رشته فعالیت دارند که خانواده بزرگی محسوب می شود.

رییس فدراسیون تکواندوی کشور برای شرکت در مجمع انتخاباتی هیات آذربایجان غربی به شهر ارومیه سفر کرده بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 334879