توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
دانش هسته‌ای با خون جوانان ایرانی عجین شده است
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۵
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: ترور دانشمندان هسته‌ای نه تنها خللی در کار جوانان این مرز و بوم ایجاد نکرده بلکه دانش هسته‌ای با خون جوانان عجین شده است.

به گزارش عرش نیوز؛ابراهیم کارخانه‌ای پیش از ظهر امروز در سومین سالگرد بزرگداشت شهادت مصطفی احمدی روشن با بیان اینکه فناوری هسته‌ای با وجود اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران و تلاش 35 ساله دشمنان در کشور ایجاد شد، افزود: جوانان نا‌م‌آور کشور به لطف خداوند و در اوج قدرت عزت و اقتدار و معادلات سیاسی منطقه‌ای خوش درخشیدند.

وی گفت: تحریم غنی‌سازی، سخت‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریمی است که علیه انقلاب اسلامی اعمال شده که البته با وجود این تحریم، جمهوری اسلامی از نظر هسته‌ای اکنون در جایگاه هشتم جهان قرار دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اکنون دانش هسته‌ای با خون جوانان عجین شده، بیان داشت: برای اینکه بتوانیم تحریم را بشکنیم باید راه شهدای هسته‌ای را از طریق استراتژی و راهبرد شهادت‌طلبی و توجه به ظرفیت درون دنبال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شهید احمدی‌روشن با وجود اینکه در تمام عرصه‌های فناوری هسته‌ای حضور داشت اما شاخصه‌های بارز شهید این است که توانست ابزار فناوری را از چنگال استکبار درآورد.

کارخانه‌ای با بیان اینکه امروز تأسیسات هسته‌ای کشور دارای 19 هزار سانتریفیوژ است، بیان داشت: اگر به دنبال شکستن تحریم هستیم باید از این روحیه بهره گرفته و راهبردهای ابلاغی رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی را داشته باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: با هدایت رهبری باید شاهد درخشش بیش از پیش در معادلات جهانی باشیم.

منبع:فارس

کد مطلب: 354570