توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه:
صنعت هسته ای ایران، حاصل اندیشه دانشمندان داخلی است
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۵
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: صنعت هسته ای امروز کشور، سرمایه و حاصل اندیشه دانشمندان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی تواند آن را متوقف کند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام سید رضا تقوی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در زنجان با اشاره به مشکلات مختلف افزود: نخستین موضوعی که باید مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد، توجه به توانایی های داخلی است.

وی یادآورشد: نباید همه مسائل کشور را به نتیجه مذاکرات 1+5 و کشور را به مسائل خارجی و امیدهایی که در خارج وجود دارد یا داشته گره بزنیم.

حجت الاسلام تقوی اظهار کرد: ایران کشوری است که توانایی های بسیار دارد و این تحریم ها را برای خود باید یک فرصت بدانیم و نه تهدید.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: تهدیدها فرصتی است که ما بتوانیم خود را از اقتصاد نفتی آن هم به این شکل جدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: باید به این خودباوری برسیم که می توانیم کشور را با اتکا به منابع، استعدادها و دانشمندان توانمند موجود به خوبی اداره کنیم.

حجت الاسلام تقوی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب برای تحقق همین موضوع، بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و امروز تمام مردم باید بر اساس آن برای زندگی و آینده خود و کشور برنامه ریزی کنند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: در باره مذاکرات نباید به گونه ای تبلیغ شود که همه امیدها به آن متصل باشد.

وی تصریح کرد: این باور خطایی است که اگر مذاکرات به پیروزی رسید تمام مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: کشور در داخل دارای مشکلات بسیار است که حتی در صورتی که مذاکرات با نتیجه دلخواه ایران نیز به سرانجام برسد، موجود هستند و باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: دیپلمات های ایران که در صحنه مذاکرات حضور دارند باید مورد پشتیبانی ملت قرار گیرند، چرا که آنها مسوولیت دشواری را بر عهده گرفته اند.

**لبخند آمریکایی تیم مذاکره کننده ایران را فریب ندهد

وی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده همانگونه که رهبر معظم انقلاب توصیه کرده اند حرکت کنند و لبخند آمریکایی ها آنان را فریب ندهد.

حجت الاسلام تقوی افزود: آمریکا و کشورهای استکباری از شگردهای مختلف استفاده می کنند و مبادا ما فریب این شگردها را بخوریم و در دام توطئه آنان قرار بگیریم.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: خطوط قرمزی برای مذاکرات تعریف شده است و تیم مذاکره کننده باید بر اساس آن به گفت و گو با کشورهای عضو 1+5 بپردازد.

وی یادآورشد: صنعت هسته ای سرمایه دانشمندان هسته ای است و امروز ایران از قدرت های هسته ای جهان به شمار می رود.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: هرگز ایران حرکت چرخ های فناوری هسته ای را متوقف نخواهد کرد و همچنان به فعالیت خود باید ادامه دهد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تاکید کرد: این دانش در ایران بومی شده و دنیا نمی تواند آن را متوقف کند.** همایش های همگرایی اصولگرایان حرکت انتخاباتی نیست

حجت الاسلام تقوی همچنین در باره همایش اصولگرایان اظهار کرد: این حرکت اصولگرایان برای هم اندیشی و همگرایی حرکت انتخاباتی نیست و من مانع هرشخصی می شوم که قصد بحث در باره انتخابات در این جلسات را داشته باشد.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز گفت: ما به دنبال همگرایی اصولگرایان هستیم و انتخابات یک ساز و کار دیگری دارد و باید از مکان دیگری دنبال شود.

وی خاطر نشان کرد: جلسات همگرایی اصولگرایان می خواهد نیروهای مومن و مخلص را که در حاشیه هستند کنار هم قرار دهد تا همگرایی در این مجموعه رخ دهد.

حجت الاسلام تقوی گفت: ممکن است در پایان گروهی از این مجموعه قصد برنامه ریزی برای انتخابات را داشته باشند، اما در مجموع، همایش همگرایی اصولگرایان چنین هدفی را دنبال نمی کند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: اغلب احزاب اصولگرا وارد این جلسات همگرایی شده اند و حتی دبیر جبهه پایداری آیت الله 'مصباح' نیز دعوت این همایش را پذیرفت و در جلسات حاضر شد.

وی اضافه کرد: امروز همه احزاب اصولگرا به این نتیجه رسیده اند که بنشینند و به نتیجه برسند و مشکلات موجود داخل اصولگرایان را برطرف کنند.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه تا کنون بیش از 70 درصد اصولگرایان با جریان همگرایی همراه شده اند، ادامه داد: در این راه ما تلاش های بسیاری انجام دادیم و باید از بزرگان کشور نیز استفاده کنیم.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز گفت: یکی از مشکلات اصولگرایان این است که می خواهند یک نوع افتراقی که وجود داشته همچنان ادامه پیدا کند و ما قصد برطرف سازی این مشکل را داریم.**باید از توان رسانه ها برای ذهنیت سازی استفاده کرد

وی افزود: هر جریان سیاسی و اجتماعی که بتواند بیشتر از سایرین اعتماد مردم را جلب کند، در انتخابات نیز پیروز و موفق خواهد بود.

حجت الاسلام تقوی به نقش رسانه ها در تقویت جریان همدلی اشاره کرد و یادآورشد: رسانه ها نقشی مهم در همگرایی و همدلی اقشار مختلف جامعه دارند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: رسانه ها باید اخبار را بگیرند و با امانت داری و سرعت و دقت نظر آن را به مخاطبان منتقل کنند.

وی اظهار کرد: رسانه ها نباید هر آنچه را که برداشت شخصی خود خبرنگار است، منتشر کنند.

حجت الاسلام تقوی تاکید کرد: رسانه ها می توانند با به کار گیری واژه ها و اصطلاحاتی جامعه را به سوی فرهنگ دینی و اسلامی هدایت کنند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: امروز رسانه ها تعیین کننده هستند و می توانند به سرعت با انتشار حقایق زهر اخبار دروغین و تفرقه افکن را بگیرند و مانع از هم پاشیدگی اتحاد و همدلی شوند.

وی تاکید کرد: امروز قدرت جهان به سوی استفاده از توانایی رسانه ها حرکت کرده و هر کشور یا دولتی که توانایی بیشتری در بهره گیری از رسانه ها داشته باشد، قدرتمند تر است.

تقوی تصریح کرد: مولفه های قدرت جابه جا شده و قدرت اطلاعاتی جای ابزارهای جنگی و سخت را گرفته است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 335274