توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حمل و نقل می تواند شاخص های اقتصادی هرمزگان را متحول کند
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۹
بندرعباس - معاون امورعمرانی استاندار هرمزگان گفت: باید برای استفاده از مزیت حمل و نقل در هرمزگان برنامه داشته باشیم و بتوانیم با استفاده از آن تحولی بزرگ در شاخص های اقتصادی هرمزگان رقم بزنیم.
به گزارش عرش نیوز: بابک تراکمه بعد از ظهر دوشنبه در آئین گرامیداشت هفته حمل و نقل در استان هرمزگان با اشاره به جایگاه مهم صنعت حمل و نقل، عنوان کرد: نقش مهم حمل و نقل در تشکیل ارتباط میان تولید کننده و مصرف کننده و در کنار آن حمل و نقل مسافر نشان دهنده جایگاه مهم این صنعت است.

وی با بیان اینکه فعالان این بخش همواره به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده اند، افزود: استان هرمزگان بخش عمده ای از مرزهای آبی جنوب کشور را به خود اختصاص داده و این امر موجب شده به قطب حمل و نقل کشور تبدیل شود.

معاون امورعمرانی استاندار هرمزگان ادامه داد: صنعت حمل و نقل در هرمزگان صنعتی پیشرو و تعیین کننده است و برای شکل گیری هر فعالیت اقتصادی در هرمزگان باید به توانمندی این حوزه توجه کنیم.

تراکمه تصریح کرد: باید برای استفاده از این مزیت مهم در حمل و نقل در هرمزگان برنامه داشته باشیم کنیم و بتوانیم با استفاده از آن تحولی بزرگ در شاخص های اقتصادی هرمزگان رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از سرمایه ملی کشور در اختیار بخش حمل و نقل است، اظهار داشت: استان هرمزگان توانمندی رقابت در عرصه حمل و نقل کشور را دارد و باید چشم انداز بخش حمل و نقل استان را مشخص کنیم و همچنین سندی راهبردی داشته باشیم تا به آن چشم اندازها برسیم.

معاون امورعمرانی استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم بهره گیری از فناوری های جدید در بخش حمل و نقل، بیان داشت: این بخش با جان، مال و امنیت جوامع مرتبط است و باید از تمام گزینه های و شاخص های فناوری های جدید در این عرصه استفاده کنیم.

تراکمه خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ حمل و نقل استان نگاه کنیم، بزرگانی در این عرصه رشادت های بسیاری داشته اند و باید تاریخ مدون و مستندی از آنچه که بر حمل و نقل هرمزگان گذشته تهیه کنیم و در جهت فردای بهتر از این تجربیات و مستندات استفاده بهینه کنیم.

شایان ذکر است؛ در این مراسم از برترین های عرصه حمل و نقل استان هرمزگان تقدیر شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 345877