توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وجود پنج میلیون خانوار مستاجر در سطح کشور
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در حال حاضر پنج میلیون خانواده مستاجر در کشور وجود دارد
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا تابش ظهر دوشنبه در دومین همایش خیرین مسکن ساز فارس با اشاره به اینکه حضور خیرین در بحث ساخت و ساز مسکن کمک به خانه دار شدن مردم است، تاکید کرد: این حضور بسیار با ثمر بوده اما باید به این نکته توجه داشت که هر اندازه در این راستا تلاش شود باز هم افراد بدون خانه در کشور وجود خواهد داشت.

وی یادآور شد: در حال حاضر پنج میلیون خانواده مستاجر در کشور وجود دارد که نیمی از آنها حدود دو میلیون و 500 هزار خانواده در دهک های یک تا چهار جامعه هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: در این میان 800 هزار خانواده نیز هستند که تحت هیچگونه پوششی بیمه ای و یا کمیته امداد نیز نیستند که باید برای آنها نیز کار کرد.

تابش ادامه داد: در حال حاضر بیش از 28 هزار واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز کشور در حال ساخت است که از این تعداد 10 هزار واحد تحویل شد، پنج هزار واحد تا پایان سال جاری و مابقی نیز تا پایان سال آینده تحویل داده می شود.

وی تصریح کرد: 12 هزار واحد دیگر نیز ساخته می شود که تلاش می کنیم حدود دو هزار واحد آن در استان فارس باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ساخت مسکن خیرین هیچگونه تداخلی با مسکن مهر ندارد، گفت: اصرار داشتیم که بحث خیرین مسکن ساز به شکلی منسجم باشد که خوشبختانه این اتفاق روی داده و امروز شاهد فعالیت های منسجم این گروه هستیم.

تابش تاکید کرد:مسکن خیرساز هیچگونه ارتباطی با مسکن مهر ندارد و مشکلی نیز برای آن ایجاد نمی کند بنا بر این تمامی همکاری ها باید در این راستا با خیرین انجام شود.

وی افزود:از لحاظ کمی و کیفی فعالیت خیرین مسکن ساز بسیار موثر بوده به خصوص اینکه کار در دست مردم قرار دارد و خودشان فعالیت ها را انجام می دهند.

منبع:مهر

کد مطلب: 328579