توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک:
کسری وثیقه سرمایه‌گذاران جهت اخذ تسهیلات بانکی تامین می‌شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق به منظور حمایت از سرمایه، تولید و کالای ملی از طریق صدور ضمانتنامه، کسری وثیقه سرمایه‌گذاران را جهت اخذ هرگونه تسهیلات از بانک‌های عامل تامین می‌کند.

به گزارش عرش نیوز؛علی تعقلی اظهار داشت: سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع کوچک در صورتی که در هنگام اخد وام از بانک‌ها و یا موسسات مالی و اعتباری برای ایجاد طرح‌های تولیدی، تکمیل طرح‌های توسعه‌ای، بهسازی و نوسازی، تامین سرمایه در گردش، توسعه پیمانکاری‌های فنی، تحقیق و توسعه، خرید فناوری و دانش فنی و تامین تجهیزات آزمایشگاهی دارای کسری وثیقه باشند، توسط صندوق, مشکل آنها رفع می‌شود.

وی عنوان کرد: متقاضیان در صورت تمایل می‎‌توانند به منظور بهره‌مندی از خدمات این صندوق از طریق درخواست مستقیم و یا از طریق مراجعه به نماینده صندوق مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها اقدام به تشکیل پرونده کنند.

تعقلی ابراز کرد: حداکثر مبلغ ضمانت‌نامه صندوق برای پوشش کسری وثیقه‌های متقاضیان برای هر طرح 10 میلیارد ریال تعیین شده که تا 70 درصد و در مناطق توسعه نیافته تا 85 درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک را تشکیل می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: وثیقه‌های که صندوق از متقاضی صدور ضمانتنامه دریافت می‌کند، حسب رتبه اعتباری آنها که در جریان اعتبارسنجی صندوق مشخص می‌شود می تواند ترکیبی از وثیقه‌های نوع اول ( سند ملکی و سهام قابل ارائه در بورس) و وثیقه‌های نوع دوم (سفته و مانند آن) باشد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با بیان اینکه کارمزد ضمانتنامه طبق آئین‌نامه مصوب صندوق محاسبه و دریافت می‌شود، افزود: توجیه‌پذیری‌ طرح، موضوع طرح، توانایی و سوابق متقاضی، مشارکت متقاضی، میزان اشتغال، مطالعه بازار، ارائه وثیقه‌ها و معرفی ضامن معتبر، سوابق مالی و مطالعه میدانی صندوق از جمله معیارهای مورد بررسی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای طرح‌های وارده برای استفاده از خدمات صندوق است.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 337876