توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در کردستان:
توسعه مناطق محروم در گرو وحدت اقوام است
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۱
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وحدت ایجاد شده در بین مذاهب و زبان‌ها و قومیت‌های مختلف در کشور سبب عزت و امنیت شده است و این امر باید رشد پیدا کرده و زمینه توسعه هرچه بیشتر مناطق محروم را فراهم کند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه شنبه در جمع اعضای بسیج اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های استان کردستان با گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: مظهر وحدت تمام مذاهب اسلامی امام صادق(ع) است که امامان مذاهب 4 گانه اهل سنت همه مستقیم و یا با واسطه شاگرد ایشان بوده‌اند.

وی با اشاره به این که به فرموده قرآن، آینده از آن اسلام است گفت: اسلام تشکیل دهنده حکومت واحد جهانی و دینی است که مورد رضایت خدا بوده و به تعبیر قرآن بر جهان حاکم خواهد شد که این امر توسط امام زمان(عج) محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌ها و جلسات هم‌افزایی بین این دو نهاد بخشی از وحدت است که هرچه بیشتر شود تبادل نظر بیشتر شده و شناخت دو نهاد از یکدیگر بیشتر می‌شود.

وی تجلی ذات خداوند را در انسان کامل دانست و گفت: انسان باید تلاش کند به این وجه الله دست پیدا کند که با بصیرت می‌تواند به آن دست یابد و علم تمام امور در قرآن قرار گرفته و این ما هستیم که باید به دنبال آن باشیم.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی اساس کار اسلام را بر بصیرت و علم دانست و افزود: اسلام علم و دین را جدا نمی‌داند بلکه مکمل هم می‌داند و خوشبختانه در هر عرصه‌ای که با تلفیق این دو موهبت وارد شده‌ایم توانسته‌ایم موفق عمل کنیم.

وی با ابراز امیدواری از تاثیر تشکیل نشست‌های حوزه و دانشگاه در جهت نزدیک شدن و یکی شدن این دو نهاد گفت: اصل وحدت حوزه و دانشگاه همان جهت خدایی است که باید به یک سمت نگاه کرده و به جهت خدایی دست یافت.

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر این که جهت خدایی در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژی باید وجود داشته باشد تصریح کرد: باید تلاش شود که جهت‌ها یکی شود و همه به سوی یک مقصد حرکت کنند.

وی افزود: اگر فرصت علمی به تمام تخصص‌های مختلف داده شود و وارد حوزه شده و با متخصصان دینی کار شود می‌توان به توسعه دست یافت.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی با بیان این که حوزه و دانشگاه هر دو هدف تشکیل جامعه اسلامی را دارند گفت: اگر نمادها اسلامی شود، برنامه‌ها نیز اسلامی شده و جامعه اسلامی می‌شود و انسان‌ها در آن بر مبنای دین عمل می‌کنند.

وی علت ترس دشمن را در عمل انسان‌ها بر مبنای دین عنوان کرد و به حماسه 9 دی که روز بصیرت نام گذاری شده است اشاره و تصریح کرد: صهیونسیت‌ها قصد داشتند که پایگاه‌شان را در منطقه خاورمیانه تقویت کنند اما حماسه 9 دی مانع از تحقق اهداف شوم آنها شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: در اتفاقات سال 88 وضعیتی بود که هنوز پشت صحنه‌های آن فتنه کاملاً روشن نشده است و در 9 دی دو اتفاق برای خواص و عوام روی داد.

وی تصریح کرد: یکی از این دو اتفاق مهم در حماسه 9 دی این بود که نشان داد مردم بر مبنای دین عمل می‌کنند و دیگری حضور همیشه در صحنه مردم بود و ثابت شد وقتی مردم در صحنه حضور پیدا کنند می‌توانند مشکلات را حل کنند.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی به بیانات مقام معظم رهبری درباره فتنه سال 88 اشاره کرد و گفت: در مسائل داخلی باید خود مردم وارد شوند و مسائل را حل کنند که در روز 9 دی مردم با بصیرت و آگاهی به میدان آمده و فتنه دشمن را خنثی کردند.

وی با تاکید بر ضرورت وحدت در حوزه های مختلف افزود: وحدت ایجاد شده در کشور بین مذاهب و زبان‌ها و قومیت‌های مختلف سبب عزت و امنیت کشور شده است و این امر باید رشد پیدا کرده و زمینه توسعه هرچه بیشتر مناطق محروم را فراهم کند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 347479