Share/Save/Bookmark
آیت الله صافی بر حفظ کامل وحدت بین شیعیان عراق تأکید کرد
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۵
یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان بر حفظ کامل وحدت بین شیعیان عراق تأکید کرد.
آیت الله صافی بر حفظ کامل وحدت بین شیعیان عراق تأکید کرد
به گزارش عرش نیوز به نقل از مهر، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار حجت الاسلام سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تأکید بر اینکه حفظ شرایط کنونی برای کشور عراق حکیمانه است گفت: در شرایطی که دولت‌های دیگر به فکر منافع خود هستند دولت عراق نیز باید به فکر منافع خود باشد که این موفقیتی برای شیعیان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه وحدت بین شیعیان باید مورد توجه کامل قرار گیرد گفت: اگر اختلاف نظری هم وجود داشته باشد نباید جدی گرفته شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که دولت عراق نوپا است و مخالفان زیادی دارد، ابراز کرد: عراق دارای جایگاه ویژه‌ای در جهان عرب است و زمینه عزت و عظمت این کشور فراهم است و شیعیان عراق نیز باید به طور کامل اتحاد خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: کسانی که مسئول اداره این کشور هستند نیز باید با یکدیگر تفاهم کامل داشته و از مسائل حاشیه‌ای بپرهیزند و به فکر منافع مردم این کشور باشند.

آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه روحانیت در شرایط کنونی عراق مسئولیت خطیری دارند، عنوان کرد: روحانیت باید به این شرایط توجه ویژه داشته باشند و همکاری و اتحاد را حفظ کنند.

وی ادامه داد: شرایط کنونی حساس است و هدف نهایی نیز عظمت شیعیان است و ما نمی خواهیم حق کسی را پایمال کنیم به دنبال احقاق حق شیعیان که در عراق پایمال شده است هستیم و حقوق دیگر اقلیت‌های مذهبی را نیز می‌پذیریم.

کد مطلب: 5934