توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام:
تردد زوار اربعین در مرز مهران امسال ۱۰ برابر شد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
استاندار ایلام گفت: تردد زوار عتبات عالیات در اربعین حسینی در مرز مهران که به هیج وجه انتظار آن نمی رفت، ۱۰ برابر سال‌های گذشته شد که تلاش همه عزیزان در این ایام بسیار قابل تقدیر است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در نشست بررسی وضعیت مرز مهران با حضور حجت الاسلام محمدنقی لطفی امام جمعه ایلام و نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان برگزارشد، از تمام عزیزانی که در این مدت تلاش کردند قدردانی کرد و گفت: با وجود ۱۰ برابر شدن زوار عتبات عالیات در اربعین حسینی که به هیج وجه انتظار آن نمی‌رفت تلاش همه عزیزان در این ایام بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: کاری که دوستان در این ایام صورت دادند بی‌نظیر و بسیار سنگین بود که انشاء الله خداوند متعال پاداش و اجر دنیوی و اخروی به همهٔ عزیزان اعطا کنند.

استاندار ایلام تصریح کرد: انتظاری که ما از استقبال زوار در اربعین حسینی داشتیم نهایتا دو یا سه برابر شدن جمعیت بود ولی با ده برابر شدن زوار عتبات عالیات و تردد این عزیزان از مرز کار بسیار سنگینی در پیش رو بود که به خوبی نیروهای استان از پس آن برآمدند و مردم استان نیز در این زمینه سنگ تمام گذاشتند که بسیار قابل تقدیر است.

وی گفت: در حال حاضر تردد زوار شیب نزولی را طی می‌کند و ترافیک محورهای استان به مرکز کشور سنگین ولی روان است و هیچ گونه مشکل خاصی مشاهده نمی‌شود مردم نیز در پذیرایی و بدرقه زوار سنگ تمام گذاشته‌اند و از اسکان و جای استراحت تا ارائهٔ غذای گرم و پذیرایی از این عزیزان فروگذار نکرده‌اند.

استاندار ایلام افزود: با توجه به حضور گسترده و استقبال عظیم مردم کشور از زیارت اربعین باید از هم اکنون برنامه ریزی‌های لازم برای برطرف کردن مشکلات موجود و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در استان را برای سال آینده صورت دهیم.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 344040