توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کاروان تدبیر و امید در ایستگاه دهم
رجبی: دولت برای تکمیل طرح‌های مسکن مهر ‌استان گلستان تلاش کند
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت برای تکمیل طرح‌های مسکن مهر ‌استان گلستان تلاش کند.
به گزارش عررش نیوز، عبدالکریم رجبی در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: دولت برای تکمیل طرح‌های مسکن مهر در برخی شهرستان‌های استان گلستان برنامه‌ریزی و حمایت کند.

وی افزود: طرح مسکن مهر در برخی شهرستان‌های استان گلستان مانند گرگان و کلاله با مشکلات فراوانی روبه‌رو است، هنوز در برخی شهرها این واحدها تحویل داده نشده که نیاز به توجه ویژه دولت دارد.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس با اشاره به شرایط فرودگاه کلاله ادامه داد: همه تجهیزات در فرودگاه کلاله به عنوان دومین فرودگاه استان گلستان با کمک‌های وزیر راه و شهرسازی تکمیل شده است اما همچنان پروازها در آن برقرار نشده که نیاز است همکاری لازم از طرف دولت انجام شود.

رجبی خاطرنشان کرد: توسعه بخش فرودگاه‌ها زمینه پیشرفت استان را مهیا می‌کند، لذا باید طرح توسعه فرودگاه گرگان که رئیس جمهور اعلام کرد، اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به راه‌اندازی راه‌آهن ایران - ترکمنستان - قزاقستان اظهار داشت: راه‌اندازی خط‌آهن شرق خزر سبب افزایش روابط و توسعه اقتصادی استان گلستان و کشور می‌شود. این راه‌آهن می‌تواند تحول عظیمی را از نظر اقتصادی و صادرات کالا‌ها به آسیای میانه و از آن‌جا با اروپا داشته باشد.

طاهری: بودجه سرانه فضای فرهنگی گلستان افزایش یابد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه فضاهای فرهنگی استان گلستان در سال ۹۳ تنها ۲۳ درصد است که باید در سال ۹۴ این سرانه افزایش یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری هم در این جلسه اظهار داشت: با توجه به پائین‌بودن سرانه فضاهای فرهنگی استان گلستان نیاز است که بودجه قابل توجهی توسط دولت به این بخش اختصاص یابد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس تصریح کرد: فضای سرانه کتابخانه‌ای گلستان کمتر از ۱.۵ متر است که باید برای هر ۱۰۰ نفر ۸ متر فضای کتابخانه‌ای باشد؛ از سویئ این استان در بحث گردشگری توانمندی بالایی دارد که به توجه و سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

نوروزی: گلستان، استانی محروم است

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس نیز در این جلسه اظهار داشت: گلستان، استانی سرسبز، اما محروم است؛ فقر استان در سایه این سرسبزی پنهان شده است.

رحمت‌الله نوروزی با اشاره به شرایط پنبه در گلستان افزود: هم‌اکنون ۲۸ کارخانه پنبه پاک‌کنی گلستان تعطیل شده که نیاز است دولت از این صنعت حمایت بیشتری داشته باشد. همچنین طرح ساماندهی سیل، اطفای حریق و زهکشی از مهم‌ترین نیازهای استان است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338245