توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس بهزیستی شهرستان قرچک:
المپیاد ورزشی معلولان در قرچک برگزار می‌شود
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
رئیس بهزیستی شهرستان قرچک از برگزاری مسابقات معلولان و مددجویان در ماده های مختلف ورزشی به مناسبت روز جهانی معلولان به میزبانی شهرستان قرچک خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، احسان ثامنی در جمع خبرنگاران درباره ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولان اظهار کرد: ۱۲ آذر به عنوان روز جهانی معلولان بهانه ای برای مسئولان و مردم است تا با بررسی و نگاه دوباره به این قشر از جامعه بدانیم که آنها زنده و پویا هستند و حرفهای زیادی برای گفتن دارند.

وی افزود: متأسفانه اماکن تفریحی و رفاهی، معابر و خیابانها و برخی از ادارات جهت حضورمعلولان مناسب سازی نشده است، امیدواریم مسئولان به وظیفه انسانی و اسلامی خود در قبال معلولان توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک تاکید کرد: بسیاری از مردم و مسئولان فکر می کنند تنها نهاد رسیدگی کننده به امور معلولان بهزیستی است و این در حالی است که بهزیستی تمام توان خود را برای رفع مشکلات معلولان به کار گرفته است.

وی افزود: تحقق حقوق معلولان، مستلزم کمک همه نهادها و ارگانها است.

ثامنی با اشاره به برنامه های اداره بهزیستی شهرستان قرچک گفت: در راستای تکریم و بزرگداشت روز جهانی معلولان این اداره طبق تدوین برنامه های ورزشی سالانه ، اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی در هفت رشته می کند تا در راستای آماده سازی این قشر گامی مثبت برداشته باشد.

وی تصریح کرد: این مسابقات در روز سه شنبه مورخ ۱۱ آذرماه در رشته های تکواندو، ویلچررانی، دومیدانی، طناب کشی، کاراته، تکواندو و باستانی در محل پارکینگ شهرداری قرچک برگزار می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک افزود: در پایان این دوره از مسابقات به نفرات برتر جوایز ارزنده ای با حضور مسئولان اهدا می شود تا انگیزه ای برای حضور همه معلولان در عرصه ورزش باشد.

وی گفت: در راستای تکریم معلولان مراسمی با حضور مسئولان شهرستان و استان و خانواده معلولان عزیز در قرچک برگزارمی شود و در این مراسم از معلولان موفق و افتخار آفرین تجلیل به عمل می‌آید.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 336148