توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس پلیس پیشگیری فاتب:
اجرای طرح مکنا باعث افزایش رضایتمندی شهروندان تهرانی شده است
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: اجرای طرح مکنا (مدیریت کیفیت ناجا) در کلانتری های تهران بزرگ علاوه بر جلب رضایت شهروندان موجب کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در این مراکز شده است.
به گزارش عرش نیوز؛سرهنگ 'محسن خانچرلی' افزود: سه موضوع بهسازی محیطی، رفتار و تعالی پرسنل و فرآیندهای رسیدگی به پرونده ها از جمله محورهای اصلی طرح مدیریت کیفیت ناجا(مکنا) ست.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در راستای افزایش میزان رضایتمندی مردم، اظهارکرد: این طرح با هدف دستیابی به یک مدل جامع و کیفی برای اجرا درسطح استان های مختلف کشور، در تهران بزرگ اجرایی شده است.

سرهنگ خانچرلی با بیان اینکه اجرای طرح مکنا در حوزه بهسازی محیطی منجر به بهسازی فضای کلانتری ها شده، افزود: در روند اجرای این طرح سعی شده ضمن افزایش رفاه و آسایش شهروندان، فضای اداری و ستادی کلانتری ها متناسب با میزان مراجعات و با درنظر گرفتن آسایش و رضایتمندی مراجعه کنندگان، طراحی شود.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین رنگ آمیزی دیوار ساختمان کلانتری ها به منظور ایجاد فضای بصری مناسب برای مراجعه کنندگان و نصب نیمکت برای استراحت شهروندان از دیگر برنامه های اجرایی در طرح مکنا است.

سرهنگ خانچرلی به موفقیت طرح مکنا در حوزه رفتار و تعالی پرسنل اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح موجب کاهش 45 درصدی تخلفات نیروی انسانی در فعالیت های مرتبط با کلانتری های تهران بزرگ شده است.

وی با بیان اینکه فرآیند رسیدگی به پرونده ها نیز از دیگر محورهای اجرای طرح مکنا در کلانتری های تهران بزرگ است، خاطرنشان کرد: در این بخش از طرح نیز مدت زمان رسیدگی به پرونده در کلانتری های دو تا 24 ساعت تعیین شده است.

به گفته سرهنگ خانچرلی، در راستای اجرای طرح مکنا، بنرهایی در کلانتری های تهران بزرگ نصب شده که مدت زمان رسیدگی به پرونده ها را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مکنا از سال 89 در دستور کار قرار گرفته، افزود: اجرای این طرح از سال 92 بصورت رسمی در 64 کلانتری تهران بزرگ آغاز شده است.

تهران بزرگ دارای 84 کلانتری است که ساختمان 65 کلانتری از این تعداد در مالکیت نیروی انتظامی قرار دارد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 356146