توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۱
استان لرستان گفت: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی احیای واحدهای تعطیل است.

به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه مدیران عامل بانک‎های لرستان با شهرک‎های صنعتی این استان اظهار کرد: مدیران عامل بانک‎های لرستان باید تلاش کنند، طرح‎های تملک خود را که تاکنون تعطیل بوده‎اند، فعال و در اختیار سرمایه‎گذاران قرار دهند.

وی عنوان کرد: از این ظرفیت‎ها باید استفاده شود و بانک‎های عامل استان با رایزنی با مرکز واحدهای تعطیل زیرمجموعه خود را به هلدینگ‎های زیرمجموعه‎های بانک‎های کشور واگذار کنند، زیرا استان لرستان استانی با آمار بالای بیکاری است، از این‌رو باید از همه ظرفیت‎های استان برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال استفاده شود.

استاندار لرستان تاکید کرد: این جلسه باید 29 بهمن ماه امسال برگزار شود و بانک‎ها بعد از یک ماه باید حداقل نیمی از این طرح‎ها را تعیین و تکلیف کنند.

بازوند از معاون برنامه‎ریزی استانداری لرستان خواست در جلسه آینده رئیس کانون کارشناسان استان، دادستان خرم‎آباد و رئیس بازرسی کل استان را دعوت کند، تا وضعت واحدهای موجود در لرستان زیرمجموعه بانک‎های استان تعیین و تکلیف شوند.

این مسئول از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس اتاق بازرگانی خرم‏‌آباد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و مدیرعامل شرکت‎های شهرک‎های صنعتی لرستان خواست، نسبت به واگذاری واحدهای تعطیلی زیرمجموعه بانک‎های استان به سرمایه‎گذاران اقدام و این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

استاندار لرستان از مدیرعامل بانک ملی لرستان خواست، طرح‎های تعطیل زیر مجموعه این بانک را به هلدینگ اقتصادی خود در کشور که بیش از 120 شرکت زیرمجموعه دارد، واگذار کند، تا بخشی از مشکلات واحدهای تعطیلی زیر مجموعه این بانک حل شود.

بازوند خاطرنشان کرد: واحدهای که قابل استفاده نیستند، بانک‎ها لیست آنها را به استانداری این استان اعلام کنند، تا آنها را به سایر دستگاه‎ها مانند هلال احمر و شهرداری واگذار کنیم.


منبع:فارس

کد مطلب: 356849