توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌غربی:
مقدمات ساخت «پارک موزه دفاع‌مقدس» آذربایجان‌غربی فراهم شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۶
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مقدمات لازم برای ساخت پارک موزه دفاع مقدس آذربایجان‌غربی در ارومیه فراهم شود.
به گزارش عرش نیوز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت امروز در نخستین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، مشاورین امور ایثارگران و امور روحانیت استاندار و هیئت امنای این ستاد در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این هیئت امنا باید با سیاستگذاری‌های اساسی و دقیق در استان بتواند فرهنگ و مفاهیم هشت سال دوران دفاع مقدس در آذربایجان غربی را به نسل جوان انتقال دهد.

وی، آذربایجان غربی را یکی از قطب‌های شناساندن دفاع مقدس در کشور دانست و افزود: با ساخت موزه ای در استان و با به نمایش گذاشتن فیلم، تابلو و آثار دفاع مقدس و رشادتهای شهدا و مرور این آثار می توان فرهنگ و مفاهیم دوران دفاع مقدس، مقاومت مردم و سختی هایی که مردم این خطه از کشور کشیده اند را به جهانیان نشان داد.

سعادت با تاکید بر فراهم سازی مقدمات لازم برای ساخت پارک موزه دفاع مقدس آذربایجان غربی در ارومیه، تصریح کرد: آذربایجان غربی، استانی است که نقش اساسی در حفاظت از کیان انقلاب ایفا نموده بنابراین با ساخت این پارک موزه که معرف رشادت و جانفشانی مردمان این استان خواهد بود می توان فرهنگ ایثار و شهادت را به نسلهای جوان انتقال داد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش و مقاومت گروه های مختلف جامعه در پاسداری از مرزهای کشور در طول هشت سال دفاع مقدس نیز بیان کرد: حمایت و نقش آفرینی گروه های مختلف جامعه در دفاع از کشور ستودنی است و باید کاری کرد تا این فرهنگ متعالی به نسل های بعدی نیز انتقال یابد.

وی به ظرفیت‌های هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان اشاره کرد و افزود: باید ظرفیت های فرهنگی در استان ها مورد شناسایی قرار گیرند و از اعتبارات فرهنگی نیز باید بخشی در رابطه با انتقال مفاهیم و فرهنگ دوران دفاع مقدس هزینه شود.

سعادت اظهار کرد: امروز ایران اسلامی به مدد خون پاک شهدا، مقتدر و سربلند در دنیا ایستاده و به کشوری تاثیرگذار در منطقه و جهان تبدیل شده است.

در این جلسه احکام مسئولیت اعضای هیأت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان آذربایجان غربی توسط مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی به اعضاء تقدیم شد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 342547