توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سوخت رسانی به زائران حرم حسینی در مرز چذابه ادامه دارد
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰
مدیر شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز گفت: عملیات سوخت رسانی برای کمک به فرایند بازگشت زائران حرم حسینی و کاروان های اربعین در مرز چذابه با عراق و مسیرهای منتهی به آن بصورت شبانه روزی ادامه دارد.
به گزارش عرش نیوز؛'عبدالصاحب شمخانی' افزود: با توجه به نیاز سامانه حمل و نقل سنگین و سبک برای عملیات بازگشت زائران حرم حسینی به کشور این شرکت علاوه بر راه اندازی جایگاه عرضه نفت گاز در نقطه صفر مرزی چذابه با ظرفیت 90هزار لیتر، سوخت همه جایگاه ها در مسیرهای اهواز، اندیمشک، عبدالخان و جایگاه های بستان ، سوسنگرد ، حمیدیه ، اهواز تامین شده و این جایگاه ها مرتب در حال شارژ هستد تا اتوبوس ها و وسایل نقلیه شخصی زائران در کمترین زمان ممکن سوخت گیری کنند.

وی گفت: عرضه گازوییل به اتوبوس ها و مینی بوس های حامل زائران بازگشتی از گذرگاه مرزی چذابه طبق قیمت مصوب دولتی انجام می شود.

مدیرشرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز از راه اندازی جایگاه سیار بنزین با ظرفیت 14هزار لیتر حد فاصل شهر بستان تا چذابه خبر داد.

شمخانی از بکارگیری شش دستگاه تانکر هرکدام به ظرفیت شش هزار لیتر نفت گاز به منظور تامین سوخت مورد نیاز جایگاه های مسیر منتهی به مرز چذابه خبر داد.

شمخانی تاکید کرد با هماهنگی های انجام شده با سایر عوامل اجرایی، تا هرزمان که نیاز باشد عملیات سوخت رسانی به زائران حرم حسینی و کاروان های اربعین در مرز چذابه ادامه خواهد یافت.

همزمان با شروع بازگشت زائران کربلا به کشور صدها دستگاه اتوبوس و مینی بوس برای جابجایی زوارایرانی در مرز چذابه بسیج شده است.

براساس اعلام اداره کل پایانه ها و حمل و نقل جاده ای خوزستان تاکنون 175هزار زائر از دو مرز چذابه و شلمچه به کشور بازگشته اند.

در اربعین حسینی بیش از 500 هزار زائر از طریق گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه برای شرکت در آیین های اربعین حسینی و زیارت عتبات و عالیات به عراق سفر کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342349