توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله سبحانی: منبر باید عالمانه و با پشتوانه مطالعات باشد
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶
آیت الله 'جعفر سبحانی' از مراجع تقلید، از طلاب و روحانیون خواست تا منبرهای آن ها عالمانه و با پشتوانه مطالعات باشد.
به گزارش عرش نیوز؛این مرجع تقلید روز چهارشنبه در پایان درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، بیان داشت: یک روحانی که به منبر می رود در حقیقت پیام رسان و نماینده ائمه است، از این رو اگر منبر عالمانه باشد به پیامبر(ص) آبرو داده ایم اما اگر سخن و کلام ما پایین باشد نه تنها خود را پایین آورده ایم بلکه شریعت را پایین آورده ایم.

وی افزود: روحانی نماینده انبیاء، رسول اکرم و ائمه است و عمل و بیان ما در خارج اعتبار بخش است لذا اگر عمل و بیان ما پایین باشد از اعتبار آن بزرگان نیز می کاهد.

آیت الله سبحانی ابراز داشت: روحانیون به هر منبری که می روند باید همراه با مطالعه باشد و کسانی که در راه اجتهاد، تبلیغ و منبر هستند بدانند دوران جوانی دوران اندوختن سرمایه است و باید سرمایه علمی را اضافه کرده و از امور جانبی بپرهیزند.

وی اظهار داشت: طلاب باید با اندوختن سرمایه علمی به تمام معنا تبدیل به نماینده مناسبی برای ائمه شوند و باید در قول و عمل یکی باشیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: گاهی برخی منبرها و نوشته ها به قدری پایین است که مردم حاضر به گوش کردن آن نیستند و باید بدانیم مردم امروز با 100 سال پیش فرق دارند، چراکه گوش و چشم ها باز است و آن ها از دنیا خبر دارند و از این رو باید آن ها را به طرز مناسبی ارضا کرد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 357848