توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کابل دزدها روشنایی گردنه ها را خاموش می کنند
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: سارقان با سرقت کابل و ترانس برق گردنه های برفگیر و مه گیر این استان را به خاموشی می برند.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد مشتری' اظهارکرد: درسال جاری چهار دستگاه ترانس برق راه و شهرسازی این استان به ارزش حدود پنج میلیارد ریال در گردنه های 'امین الله' مسیر بجنورد- آشخانه، 'جوذک' مسیر آشخانه- جنگل گلستان، 'اسدلی' مسیر بجنورد- اسفراین و 'باباامان' مسیر بجنورد- شیروان را به سرقت بردند.

وی اضافه کرد: سرقت کابل ها و ترانس برق گردنه های این استان از سوی سارقان آشنا به فعالیت های برقی صورت می گیرد.

به گفته وی در سالجاری حدود یک کیلومتر از کابل های برق در گردنه های استان خراسان شمالی به سرقت رفته است.

مدیرراهداری اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی گفت: تعدادی از سارقان کابل دزد در این استان دستگیر و به دست قانون سپرده شدند، ولی میزان سرقت ها کاهش نداشته است.

مشتری افزود: هم اکنون اداره کل راه و شهرسازی این استان برای کاهش میزان سرقت کابل ها، برقرسانی را از طریق هوایی انجام می دهد که می تواند مشکلاتی را در صورت برخورد خودروها به دکل ایجاد کند.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد باید فکر اساسی برای سرقت کابل ها به خصوص در محورهای برفگیر و مه گیر صورت گیرد و خاموشی این محورها نیز تردد خودروهای عبوری را با مشکل مواجه می کند.

استان خراسان شمالی بیش از پنج هزار کیلومتر محور اصلی و فرعی است که 21 گردنه در این راهها وجود دارد و برفگیر ترین گردنه های استان نیز در محورهای بجنورد- اسفراین و بجنورد- آزاد شهر است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329344