توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق 2.5 میکرون، شاخص کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت.
به گزارش عرش نیوز؛محمد رستگاری افزود: بر اساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده و میزان شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با 31 عدد افزایش نسبت به روز گذشته، روی عدد 120 قرار گرفت.

رستگاری با اشاره به میزان دیگر آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته در این ساعت اشاره و اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از 41 به 25 (پاک) کاهش و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 55 به 68 (سالم) افزایش داشته است.

وی افزود: ایستگاه فرمانداری شهرری (منطقه20) با 155، سوهانک (منطقه 4)، پارک رازی (منطقه 11) و شهرک چشمه (منطقه 22) با 154 آلوده ترین مناطق شهر تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی در مورد مناطق کم آلوده نیز گفت: ایستگاه های پونک (منطقه 5) با 69، شهرداری منطقه 15 و گلبرگ (منطقه 4) با 87 ترتیب کم آلوده ترین مناطق تهران در این مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های تنفسی، قلبی، سالمندان و کودکان توصیه کرد: در مناطق ناسالم، از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 339442