توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر راه و شهرسازی در تبریز:
شهرهای جدید با رویکرد بخش خصوصی و محوریت مردم احداث می شوند
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۴
معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: سعی می‌کنیم شهرهای جدید را با رویکرد بخش خصوصی و محوریت مردم شروع کنیم و اول زیرساخت‌ها را احداث کرده و بعد به احداث واحدهای مسکونی اقدام کنیم.
به گزارش عرش نیوز،محسن نریمان در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در دولت گذشته مسکن مهر در شهرستان‌ها بیش از ظرفیت ساخته شده است، اظهار داشت: دولت یازدهم توانست در این مدت از ۲ میلیون مسکن مهر، ۴۰۰ هزار مسکن تاکنون بسازد و علی رغم برخی مشکلات موجود توانستیم آنان را به اتمام برسانیم.

وی افزود: در شهر جدید سهند بیش از ۳۴ هزار واحد مسکن مهر داشتیم که افتخار داریم از ۳۴ هزار واحد مسکن مهر، بیش از ۳۱ هزار واحد تحویل داده می‌شود.

معاون شهرسازی وزیر مسکن و شهرسازی، با اشاره به تحویل ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۵، همه ۳۴ هزار واحد مسکن مهر در استان تحویل داده خواهد شد که ۱۰ هزار واحد آن سهمیه دولت گذشته، و بقیه سهمیه دولت اعتدال است.

نریمان با اشاره به اینکه قصد داریم در شهر پرند و پردیس، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم، خاطرنشان کرد: قصد داریم علی رغم مشکلات پیش رو، با دستور رهبر معظم انقلاب، مشکلات موجود را به حداقل رسانیده و تعهدات دولت را انجام دهیم که ضرورت دارد پس از اتمام احداث مسکن مهر، اقدامات روبنایی آن را انجام دهیم.

وی افزود: با ساخت واحدهای مسکن مهر، چندین دولت درگیر احداث و تکمیل آن می‌شود که باید تجهیز پروژه‌ها را بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به احداث ۳ واحد مدرسه و یک مرکز اورژانس در پروژه‌های مسکن مهر سهند، تصریح کرد: با درک صحیح و درست از وضعیت اقتصادی، اعلام کردیم برای حل مسئله فاضلاب در شهر جدید سهند و اتوبان تبریز- سهند، با تهاتر، آنان را به اتمام برسانیم.

وی افزود: می‌توانیم به روش اقتصاد مقاومتی و مشارکت با بخش خصوصی و اعمال مدیریت دارایی، پروژه‌های مسکن مهر را احداث و تحویل دهیم.

نریمان با تاکید بر رویکرد جدید شهرسازی مسکن مهر، گفت: سعی می‌کنیم شهرهای جدید را با رویکرد بخش خصوصی و محوریت مردم شروع کنیم و اول زیرساخت‌ها را احداث کرده و بعد به احداث واحدهای مسکونی اقدام کنیم.

وی افزود: شهر جدید شهریار، با آخرین استانداردهای بین‌المللی و با حضور و استفاده از تجربیات سپاه، در تبریز انجام می‌پذیرد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 389942