توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون ‌‌علوم پزشکی اردبیل:
۳۹ بیمار مرگ مغزی در اردبیل به ۱۴۰ نفر حیات دوباره بخشیدند
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۳
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۵ سال اخیر با اهدای اعضای ۳۹ بیمار مرگ مغزی در استان اردبیل ۱۴۰ نفر از بیماران حیات مجدد پیدا کردند.
به گزارش عرش نیوز: ناصر فتحی عصر امروز در مراسم تجلیل از اهداکنندگان اعضا در اردبیل اظهار داشت: اغلب این متوفیان به مرکز مغزی دچار شده و با رضایت خانواده‌هایشان سعی کردیم تا اهدای عضو را به آن‌ها شاهد و ناظر باشیم به طوری که ششمین اهدای عضو امسال نیز با رضایت یک بیمار مغزی ۴۹ ساله به نام ولی رستم‌زاده انجام شد.

وی تصریح کرد:‌ به طور متوسط هر مرگ مغزی ۳ تا ۴ عضو خود را اعم از کلیه و اعضای داخلی بدن خود می‌تواند اهدا کند که به طور قطع با این امر خداپسندانه بیماران نیازمندی که سال‌هاست چشم‌انتظار پیوند اعضا هستند به راحتی می‌توانند حیات مجدد پیدا کنند.

فتحی افزود: استان اردبیل جزو استان‌های ممتاز کشور در اهدای عضو است به طوری که افراد دچار مرگ مغزی برای اهدای اعضایشان به بیمارستان مسیح دانشوری در تهران انتقال داده شده و زمینه مداوای آنها فراهم می‌آید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: سعیمان بر این است تا کاستی‌ها و نارسایی‌های احتمالی را نیز با جلب رضایت اطرافیان و بستگان افراد دچار مرگ مغزی فراهم آوریم تا به سرعت این کار به انجام برسد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 349649