توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیش از 20 هزار تن کالا از فرودگاه پیام کرج صادر کرد
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: 20 هزار و 35 تن انواع کالا در نیمه نخست امسال از طریق گمرک فرودگاه بین المللی پیام کرج به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش عرش نیوز؛' اسماعیل معمارپور' ارزش این میزان کالا را 23 میلیون و 158 هزار و 205 دلار معادل حدود 599 میلیارد و 21 میلیون ریال اعلام کرد.

وی گفت:عمده کالاهای صادراتی شامل مواد غذایی، تره بار، صیفی، سبزی، مواد شیمیایی و آهن آلات بود که به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، آلمان و ... صادر شد.

معمارپور اظهارکرد: در نیمه نخست امسال حدود 18 هزار و27 تن کالا به ارزش 89 میلیون و 698 هزار دلار از طریق فرودگاه بین المللی پیام کرج وارد کشور شده است.

وی، کالاهای وارداتی را شامل مواد پتروشیمی، بهداشتی ، ماشین آلات ، مواد غذایی و لوازم خانگی عنوان کرد.

فرودگاه بین المللی پیام کرج 26 فروردین ماه سال 69 راه اندازی شد و منطقه ویژه اقتصادی آن در تیرماه سال 82 به بهره برداری رسید.

مجموعه این فرودگاه در زمینی به مساحت 10 هزار هکتار در جنوب غربی کرج واقع شده که سه هزار و 600 هکتار آن مربوط به منطقه ویژه اقتصادی است.

بخش عمده کالاهای صادراتی از طریق فرودگاه پیام مربوط به تولیدات کشاورزی و صنایع استان البرز است.

استان البرز دارای بیش از سه هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی و 75 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی حاصلخیز است که بخشی از تولیدات صنعتی و کشاورزی استان به خارج از کشور صادر می شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329245