توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس:
سرمایه‌گذاران در بافت تاریخی گرگان حمایت می‌شوند
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی گرگان و حفظ آن حمایت می‌شوند.

به گزارش عرش نیوز؛عیسی امامی در مراسم نکوداشت هشتاد و سومین سالروز ثبت ملی بافت تاریخی گرگان اظهار کرد: یک سرمایه‌گذار برای سرمایه گذاری در بافت تاریخی گرگان اعلام آمادگی کرده که این فرصت‌ها باید در شهر حفظ شود.

وی افزود: این فرد آمادگی دارد تا 40 میلیارد تومان را در سه نقطه از بافت تاریخی گرگان سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: این ظرفیت‌ها نباید از گرگان خارج شوند و باید از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای حفظ بافت تاریخی گرگان استفاده کرد.

امامی تصریح کرد: ظرفیت های زیادی در دست سازمان عمران و بهسازی شهرهای کشور است و در تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد که نگذاریم این ظرفیت ها از گلستان و به خصوص گرگان خارج شوند.

وی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم گرگان به چهار منطقه هیرکان، ورکان، جرجان و استراباد تقسیم شود که در داخل این مناطق محلات، خیابان‌ها و کوچه‌ها وجود دارد و به این ترتیب توجه بیشتری روی بافت تاریخی گرگان می‌شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با بیان اینکه مدیریت ثابت در بافت تاریخی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: مسئولیت این مهم به فرد علاقمند به آثار تاریخی واگذار می‎شود تا راه رسیدن به نقطه مطلوب تسهیل شود.

دبیر ستاد نکوداشت سالگرد ثبت ملی بافت تاریخی گرگان هم در این مراسم گفت: انجمنی از سال 85 فعالیت خود را در راستای شناساندن و احیای بافت تاریخی گرگان آغاز کرده است.

محمود اخوان مهدوی افزود: در سال 89 فعالیت جدی انجمن آغاز شد و یکی از این کارها دخالت و حضور موثر در ثبت روز گرگان بوده است.

وی افزود: از سال 90  نیز یک روز را به بهانه ثبت بافت تاریخی گرگان در سال 1310 به برگزاری نشست ها و کارگاه هایی در خصوص معماری و بافت تاریخی گرگان اختصاص دادیم.

در این مراسم که با هدف نکوداشت هشتاد و سومین سالروز ثبت ملی بافت تاریخی گرگان برگزار شد از افرادی که در راستای حفظ و احیای بناهای تاریخی شهر گرگان تلاش کردند٬ قدردانی شد.

این مراسم با حضور شماری از مردم شهر گرگان و مسئولان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 309841