توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:
۷۵۰ پروژه راهسازی در محورهای مازندران اجرا می‌شود‌
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با تاکید بر ارتقا ایمنی راههای استان، گفت: ۷۵۰ پروژه راهسازی امسال در محورهای مازندران اجرا می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛حیدر نوروزی صبح امروز به مناسبت روز راهدار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی مازندران در زمینه ارتقا، تعریض و ایمن سازی راههای استان گام های اساسی صورت داده است، اظهار داشت: 750 پروژه در سطح 10 هزار و 155 کیلومتر راه های استان در دست اجراست.

وی افزود: خبرنگاران می‌توانند نقش اثرگذار در توسعه استان داشته باشند و نظرات جامعه را به مسئولان منعکس کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه راهداری زمستانه از اواخر پاییز در استان شروع شده است، تصریح کرد: در استان‌های مختلف شروع راهداری زمستانه متفاوت است.

نوروزی با بیان اینکه در زمستان بیشتر گرفتار راهداری هستیم تا راهسازی، افزود: ایمن سازی جاده‌های استان با مشارکت راهداران در فصل زمستان امری اثرگذار است.

وی با اعلام اینکه وزارت راه وشهرسازی یکی از تاثیرگذارترین وزارتخانه در استانها بوده و زیربنایی ترین اقدام را در استان صورت می‌دهد، گفت: در هیچ وزارتخانه‌ای 9 مدیرکل در دستگاه‌های مختلف یک استان فعالیت نمی‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه مازندران تنها استانی است که حمل و نقل ترکیبی دارد، افزود: هر 45 روز یکبار با حضور اعضای شورای حمل و نقل مشکلات حوزه راه و شهرسازی استان بررسی و رفع می‌شود.

وی با اشاره به وجود 10 هزار و 100 کیلومتر راه در محورهای استان، گفت: در فصل سرد سال حدود سه هزار و 500 کیلومتر از محورهای استان برفگیر است.

وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن مازندران، گفت: باید حریم جاده‌های استان پاکیزه باشد و در حریم راهها زباله ریخته نشود.

رئیس شورای حمل و نقل مازندران با بیان اینکه چهار عامل انسانی، وسیله نقلیه، راه، شرایط محیطی در تصادفات نقش اساسی دارند، افزود: 75 درصد نقش اصلی در تصادفات را عامل انسانی نقش دارد که فرهنگ سازی در این زمینه بسیار اثرگذار است.

نوروزی با اشاره به اینکه اعضای کمیته ایمنی راهها برای فرهنگ سازی بیشتر به مدارس استان اعزام می شوند، گفت: این موضوعات در ارتقا فرهنگ ترافیک دانش آموزان در آینده تاثیرگذار است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه برای رانندگان باید نهادینه شود، افزود: بهترین جایگاهی که می تواند مروج این فرهنگ باشد، رسانه‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ساخت و توسعه راههای روستایی به صورت مشارکتی گام های اساسی صورت گرفته است، گفت: 200 کیلومتر از راههای روستایی استان با مشارکت مردم روستاها آسفالت شده است.

نوروزی با بیان اینکه حضور راهداران در جاده ها در فصل زمستان امر اجتناب ناپذیر است، افزود: ایام نوروز و تابستان حضور راهداران در جاده ها همواره اثرگذار بوده و تجسم عینی ایثار و سختی ها هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه مازندران استان تاثیرگذار در حمل و نقل کشور است، گفت: سه محور شریانی استان به پایتخت کشور ختم می شود و این استان با دریا همجوار بوده و مقصد تمام سفرهای درون و برون کشوری است.

وی با بیان اینکه تولیدات کشاورزی و زیبایی طبیعت عواملی بوده که این استان مقصد نخست گردشگران کشور است، افزود: این استان در حوزه حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و زمینی فعال است.

نوروزی با اشاره به اینکه عمده صادرات و واردات گندم کشور از طریق این استان صورت می گیرد، گفت: عزم دولت و وزارت راه و شهرسازی، توسعه زیرساخت های راه و شهرسازی مازندران است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه هموطنان در جاده ها به توصیه‌های پلیس راه، راهداران و امدادگران در طول مسیر جاده توجه کنند، تصریح کرد: حرکت رانندگان در لاین و جهت خود موجب کاهش تصادف احتمالی در جاده و جلوی انسداد محور را می‌گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345643