توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر آموزش و پرورش نهاوند:
20 درصد مدارس نهاوند تخریبی هستند
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: بالغ بر 20 درصد مدارس شهرستان نهاوند تخریبی هستند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهاوند، علیرضا تکلو صبح امروز در شورای آموزش و پرورش شهرستان نهاوند اظهار داشت: از اولویت‌های اساسی این اداره ترویج و توسعه رشته فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار و ترغیب دانش‌آموزان به تحصیل در این رشته‌هاست.

 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در شهر نهاوند برای مدرسه‎سازی چنان که باید، توجهی نشده است، افزود: برای تحصیل دانش‌آموزان پایه ابتدایی در سطح شهر نهاوند با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که نیازمند توجه مسئولان و خیرین مدرسه‌ساز است.

 
مدیر آموزش و پرورش نهاوند افزود: مجبوریم برای سال تحصیلی جدید برخی از مدارس را به علت فرسودگی جابه‌جا کنیم که این موضوع به مشکلی برای ساماندهی دانش‌آموزان و اجرای مطلوب و مناسب پروژه مهر تبدیل خواهد شد.

 
وی با بیان اینکه بالغ بر 20 درصد مدارس در این شهرستان تخریبی هستند، گفت: دانش‌آموزان و معلمان در این مدارس با دغدغه و نگرانی تحصیل و تدریس می‌کنند که نیازمند تخصیص اعتبارات مناسب برای نوسازی آنها هستیم.

 
تکلو افزود: برای رفع بخشی از این مشکلات امسال قرار شده از محل اعتبارات ماده 180 بیش از 10 درصد به آموزش و پرورش تخصیص یابد.

 
معاون فرماندار نهاوند نیز در این شورا وجود خیرین مدرسه‌ساز در کشور را برترین و ارزشمندترین نعمت برای کشور و به ویژه آموزش و پرورش خواند و گفت: دولت به تنهایی قادر به رفع مشکلات آموزش و پرورش نخواهد بود.

 
خدایار ظفری اظهار داشت: بهره‌مندی از توان و ظرفیت بالای مردم و خیرین در بخش مدرسه‌سازی و تجهیز مدارس بسیار مهم و اثرگذار است.

 
وی به مشکلات بیکاری دانش‌آموزان و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل اشاره کرد و گفت: فراگیری مهارت فنی و حرفه‌ای و تشویق و ترغیب آنها به تحصیل در این رشته خواهد توانست دغدغه والدین و دانش‌آموزان و حتی دانشجویان را بعد از فارغ‌التحصیلی رفع کند.
کد مطلب: 275047