توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم قزوین در مجلس:
حل معضلات زیست محیطی به مطالبه عمومی تبدیل شود
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۸
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت محیط زیست منطقه مناسب نیست و جلوگیری از معضلات آن نیاز به عزم همگانی دارد.

به گزارش عرش نیوز؛داود محمدی درباره مشکلات زیست محیطی منطقه اظهار کرد: یکی از مسائل بسیار مهم که نمایندگان مجلس آن را پیگیری می کنند حل مشکلات زیست محیطی منطقه است و در این زمینه باید همه مسئولان در یک حرکت فرابخشی مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کنند.

وی افزود: حل معضلات زیست محیطی عزمی همگانی می‌خواهد و تنها با انجام وظایف، توسط اداره کل حفاظت از محیط زیست امکان پذیر نیست و باید به گونه‌ای به آن پرداخت که به یک خواست همگانی تبدیل شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی همچنین به اعمال اقدامات نادرست و غیر کارشناسانه در امور مربوط به محیط زیست پرداخت و گفت: به عنوان مثال اقداماتی که در مورد دریاچه ارومیه انجام شد به هیچ وجه کارشناسانه نبود چرا که از یک سو دریاچه ارومیه رو به نابودی است و از طرف دیگر شاهد احداث سد به روی رودخانه آن هستیم.

محمدی با اشاره به رعایت نظم و هماهنگی مسئولان در کارها بیان کرد: مسئولان باید از یک سو در تصمیمات با هم هماهنگ و همسو باشند و از سوی دیگر از جزء‌نگری بپرهیزند و مسائل و مشکلات را در سطح کلان ببینند تا شاهد عملکرد جزیره‌ای نباشیم.

وی درباره اقدامات زیست محیطی و اجرای برخی پروژه‌های مانند مسیر سبز - ساحل پاک بیان کرد: شهرهای ایران از ظرفیت‌های بالای زیست محیطی برخوردار هستند که با بهره برداری از آنها می‌توان شاهد تحولات فوق العاده ای در محیط زیست کشور بود.

نماینده قزوین در مجلس تصریح کرد: صیانت و حفظ محیط زیست از وظایف ذاتی انسان‌ها است و در این زمینه باید ضمن توجه به محیط زیست و حفظ آن در توسعه و عمران استان تلاش کنیم و الگوهای معماری اسلامی را نیز در پروژه‌ها مد نظر قرار دهیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331044