توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انتقاد کمیسیون اروپا از تصمیم گیری‌های سریع و عجولانه ترامپ
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲
کمیسیون اروپایی، ۲۰۱۷ را سالی مهم و حیاتی برای آینده اتحادیه اروپا دانسته و ضمن انتقاد به تصویب سریع و پشت سر هم قوانین جدید از طرف ترامپ در دوره‌ای کوتاه، دوران ریاست جمهوری وی را فرصتی تاریخی برای قاره سبز دانست.
به گزارش عرش نیوز، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در مقاله‌ای که در روزنامه آلمانی "دی ولت" به چاپ رسیده است سال 2017 را سالی مهم و حیاتی برای آینده اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.

 
وی سال جاری میلادی را سال خطرها و فرصت ها ارزیابی کرده  که می تواند نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت قاره سبز داشته باشد.

 
یونکر همچنین گفت: ما باید بین گزینه های اخراج، نابرابری، خودخواهی های ملی از یک سو و باز بودن، عدالت اجتماعی و اتحاد از طرفی دیگر و بین بازگشت به عقب و آینده و تعصب و اتحادیه اروپا انتخاب کنیم.

 
"گونتر اوتینگر"، کمیسر امور دیجیتال اتحادیه اروپا نیز ریاست جمهوری دوناد ترامپ را یک فرصت تاریخی برای اتحادیه اروپا ارزیابی کرده و گفت: اگر ما موفق شویم روی عقب نشینی ایالات متحده از سیاست امنیتی جهانی با تصمیمات جسورانه در زمینه سیاست دفاعی واکنش نشان دهیم و روی سیاست های محدود کننده اقتصادی جدید آمریکا با بازکردن جسورانه بازارها در مقابل آسیا واکنش نشان دهیم شرایط فعلی در عرض پنج سال آینده می تواند به عنوان  دوران جدید تاریخی به نمایش درآید.

 
اوتینگر که در گفتگو با روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" سخن می گفت از اتحادیه اروپا درخواست کرد که با آرامش و خونسردی به مسئله روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان دهند.

 
وی در عین حال این مسئله را تحریک کننده خواند که فردی با چنین قدرتی مانند رئیس جمهور جدید آمریکا در مدت زمان کوتاهی که عهده دار ریاست جمهوری شده است به سرعت  و یکی پس از دیگری تصمیمات مهمی را به تصویب می رساند./تسنیم
کد مطلب: 391642