توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی قم:
جاده قم-گرمسار ‌دهه فجر امسال افتتاح می‌شود
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۳
مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: محور قم-گرمسار بعد از دو سال و با تغییرات و اصلاحات انجام شده در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، محسن بهشتی ظهر امروز در رزمایش زمستانی نیروهای انتظامی و خدماتی و امدادی قم در ستاد فرماندهی انتظامی استان قم اظهار داشت: استان قم محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور است و با توجه به وجود مناطق برف گیر نزدیک استان وظیفهٔ اداره راه و شهرسازی که حفاظت از راه‌ها و جاده‌ها است پررنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: محور‌های راهجرد در اتوبان قم - تهران و سلفچگان از جمله محورهای مهم برف‌گیر اطراف استان قم است و به همین علت نیرو‌های راهداری استان قم زمستان امسال آمادگی لازم برای خدمات رسانی به مردم را دارند.

بهشتی با تاکید به محدوده راه‌های استان قم بیان کرد: ۲۲۰۰ کیلومتر راه‌های استان قم است به علاوه اینکه ۱۳۰ کیلومتر آزاد راه در جاده‌های قم وجود دارد و محور قم- گرمسار که از مهم‌ترین راه‌های استان قم بوده که نیازمند برنامه‌ای برای فصل زمستان است.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: جاده قم-گرمسار بعد از دو سال تغییرات و اصلاحات در دهه فجر امسال به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به مزیت‌های این محور افزود: با پیش بینی‌های انجام شده این محور ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک قم- تهران را کاهش می‌دهد و به طور طبیعی تصادفات که در جاده پرخطر قم –تهران صورت می‌گرفت کاهش می‌یابد.

بهشتی با اشاره به کارهای انجام شده در راه‌های استان خاطر نشان کرد: قسمت‌هایی از اتوبان قم-تهران که آسفالت خوبی نداشت اصلاح شده و همچنین بعضی از راه‌های مهم استان تبدیل به آزاد راه شده و بعد از خط کشی‌های لازم و ایمن شدن مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341340