توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پاسخ داورزنی به ادامه حضور طاهری در پرسپولیس: تصمیم مناسبی می‌گیریم
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: از عملکرد قایقرانی راضی هستیم اما انتظارات‌مان بسیار بیش‌تر است.

 
به گزارش عرش نیوز، محمدرضا داورزنی بعد از مجمع فدراسیون قایقرانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

 
او درباره فدراسیون قایقرانی گفت: قایقرانی در چند سال اخیر خوب بوده و  عملکرد قابل قبولی داشته است اما انتظار ما این است که در راه بازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 بهتر و مناسب‌تر از قبل کار کنیم.

 
او ادامه داد: ما راضی هستیم اما طبیعتا هم خود ما و هم خانواده قایقرانی انتظار بیش‌تری داریم. باید از تمام ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم و در تمام امور رشد داشته باشیم. به هرحال قایقرانی زیر نظر سه فدراسیون جهانی است و ما باید با قدرت در این رشته تلاش کنیم.

 
معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش درباره پرونده‌های زیاد باشگاه‌های ایران در فیفا اظهار کرد: پرونده‌های باشگاه‌ها یکی از دغدغه‌های وزارت ورزش است. طبیعی است که ما به این موضوع فکر می‌کنیم و به تمام اموری که می‌تواند ورزش ایران را به مخاطره بیندازد حساسیم. می‌دانیم که فدراسیون نیز دغدغه این موضوع را دارد. به نظر من مکانیزم اداره امور باشگاه‌ها رفتاری سلیقه‌ای دارد. من گفته‌ام که باید همت کنیم و با کمک سایر فدراسیون‌ها، دولت و مجلس، نظام جامع باشگاه‌داری را عملیاتی و اجرا کنیم. تا زمانی که مقررات نداشته باشیم و تمام امور آن‌ها را قانونمند نشود، مشکلات به طور کامل حل نمی‌شود.

 
داورزنی ادامه داد: نگاه مجموعه‌ها به باشگاه باید طوری باشد که بخش خصوصی نیز وارد سرمایه‌گذاری شود. باید امکانات را برای آن‌ها فراهم کنیم. مطمئنا با نظام جامع باشگاه‌داری اداره باشگاه‌ها و امورشان راحت‌تر خواهد شد و همه چیز به طور اساسی انجام می‌شود و نظارت هم بهتر خواهد شد.

 
او در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش ماجرای امیرحسینی، رییس فدراسیون کارگری و بازداشتش را پیگیری کرده است؟ گفت: اتفاقی است که در گذشته افتاده و برای ما خوب نیست که چنین شرایطی را ببینیم. بحثی بین این دو بزرگوار پیش آمده و یک نفر از عزیزان شکایتی مطرح کرده و قاضی حکم داده است. ما در بحث قانونی نمی‌توانیم کاری بکنیم اما نفس عمل را نمی‌پسندیم. به هر حال هر دوی این دوستان از زحمت‌کشان هستند و می‌دانیم که چنین اتفاقی پسندیده نیست. به نظر من در چنین موضوعاتی که دو بزرگوار دو طرف ماجرا هستند یک جا یک نفر که صدمه دیده باید از حق خودش بگذرد و فداکاری کند که این انتظار ماست. در تلاش هستیم که این موضوع را حل کنیم. موضوع تا اندازه‌ای شخصی است و ما نمی‌توانیم ورود کنیم اما از نظر جامعه ورزشی ترجیح می‌دهیم مساله حل شود و آقای مهرعلیزاده که از زحمت‌کشان ورزش است کوتاه بیایند و بگذرند.

 
او افزود: هنوز درباره فدراسیون کارگری نیز ورود نکرده‌ایم و تلاش‌مان این است که مشکل رییسش حل شود.

 
داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس هم‌چنان با سرپرستی طاهری ادامه می‌دهد؟ گفت: آقای طاهری فعلا تلاش می‌کند تا تیمش در دیدار پیش‌رو موفق باشد و ما نیز آرزوی موفقیت برای آن‌ها داریم. درباره باشگاه‌ها تلاش ما این است که تصمیمی خوب بگیریم تا ثبات در آن‌ها حاکم شود. آقای طاهری زحمات زیادی کشیده و ما معتقدیم با یک تصمیم مناسب باید ثبات در باشگاه‌ها ایجاد شود.

 
او در پاسخ به این سوال که آیا منظور از تغییر در مدیریت باشگاه پرسپولیس است؟ گفت: بحث من نوع ساختار است و درباره افراد صحبت نکنیم. باید شرایط باشگاه‌های ما طوری شود که بر اساس استانداردهای AFC و فیفا باشد.

 
داورزنی درباره بازنشسته‌های ورزش گفت: درباره همه بازنشسته‌ها بر اساس حکم قانونی که به ما ابلاغ بشوند، عمل می‌کنیم.

 
معاون وزیر ورزش درباره اتفاقات افتاده برای تیم هاکی در بازی‌های زمستانی گفت: بحثی وجود داشت که من به طور کامل در ریز ماجرایش نیستم. اما آن چه مشهود است تخلف خود فدراسیون آسیایی است که برای ورزشکاران ما آی دی کارت صادر کرد. البته ای کاش این سوال را از آقای شهنازی می‌پرسیدید چرا که بهتر می‌توانست پاسخ دهد. آن طور که من می‌دانم اگر امکان شرکت برای ورزشکاران وجود نداشته باید از ابتدا این موضوع بیان می‌شد نه این که ورزشکاران آی دی کارت بگیرند اما از دور مسابقه‌ها حذف شوند. اولین بحث پیش آمده همین است و میزبان باید پاسخگو باشد.

 
وی درباره انتخابات فدراسیون‌ها بیان کرد: ‌17 اسفند انتخابات هندبال برگزار می‌شود و اسامی نامزدها امروز اعلام شد. دهه دوم فروردین انتخابات ژیمناستیک را داریم و تا سال آینده 16 فدراسیون دیگر نیز دوران ریاست‌شان تمام می‌شود و انتخابات خواهند داشت. آیین‌نامه جدید انتخاباتی نیز تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود.

 
او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال پاسخگوی مسائل باشگاه‌ها خواهد بود؟ بیان کرد: فدراسیون مسئول و پاسخگو است. به نظر من اتفاق‌هایی که برای باشگاه‌ها افتاده به همان نظام باشگاه‌داری هم برمی‌گردد. ما در این سال‌ها شاهد بودیم باشگاه‌ها ثبات مدیریتی نداشتند و مدیران‌شان خیلی زود تغییر می‌کردند نتیجه‌اش می‌شود این تعداد پرونده در فیفا.
/ایسنا
 
انتهای پیام
کد مطلب: 391840