توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هوای ایلام سرد شد/احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۹
مدیر کل هواشناسی استان ایلام گفت: بارش باران بباعث شده هوای استان سرد شود و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

به گزارش عرش نیوز؛یوسف شیخ الملوکی اظهار داشت: بارش باران طی هفته جاری طراوات و شادابی به طبیعت استان بخشیده است و البته هوای استان سردتر شده است.

وی عنوان کرد: از ابتدای مهرماه تاکنون بیشتر بارندگی ها در نیمه شمالی استان رخ داده است.

این مسئول عنوان کرد: بارش های روز گذشته و افزایش رطوبت هوا باعث مه گرفتگی شدید در سطح شهرستان مهران شده و مه غلیظی که از بامداد چهارشنبه شهر مرزی مهران را فرا گرفته است دید افقی را به ۱۰۰ متر کاهش داده است.

شیخ الملوکی بیان داشت: احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها با ورود سامانه بارشی جدید به استان دور از انتظار نیست.

وی بیان داشت: میزان بارش ها در استان ایلام نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و در سال زراعی جاری ۱۴۳ میلی متر بارندگی ثبت شده که نسبت به آمار بلند مدت ۶۶ درصد افزایش یافته است.

شیخ الملوکی ادامه داد: همچنین طی این مدت (سال زراعی) بیشترین و کمترین بارندگی در شهرستان های ایوان و مهران رخ داده و شهرستان ایوان با ۲۱۵ میلی متر بارندگی، همچنان رکورد دار بیشترین میزان بارندگی در بین شهرهای ایلام است.

مدیر کل هواشناسی استان ایلام افزود: همچنین در این مدت شهرستان مهران نیز با هشت میلی متر، کمترین نزولات آسمانی را نسبت به سایر شهرهای استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون دریافت کرده است.

شیخ‌الملوکی همچنین با تاکید بر اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ارکواز با ۴۲ میلیمتر بارش باران رکورددار میزان بارش‌های استان ایلام شد، گفت: افزون بر ارکواز، مهران، طولاب و میشخصاص نیز جزو مناطق پر باران استان ایلام گزارش شدند.

منبع:مهر

کد مطلب: 334834