توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لاریجانی در ارومیه:
مشکلات دریاچه ارومیه در لایحه بودجه ۹۴ بررسی می‌شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات دریاچه ارومیه در لایحه بودجه ۹۴ بررسی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛علی لاریجانی دقایقی پیش به همراه هیئتی وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور بررسی مسائل امنیتی و بازدید از برخی پروژه‌ها به ارومیه سفر کرده‌ام.

وی در ادامه با اشاره توجه ویژه مجلس به بحران دریاچه ارومیه افزود: آذربایجان غربی به‌ویژه موضوع بحران دریاچه ارومیه یکی از دغدغه‌های ما در مجلس است که جلساتی هم برای حل این مسئله داشته‌ایم. درعین حال قصد داریم در این سفر از نزدیک ببینیم که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی انجام می‌شود تا بتوان فعالیت‌ها را سامان‌دهی کرد.

لاریجانی تصریح کرد: یکی از مسائلی که به شدت ذهن ما را درگیر کرده، احیای دریاچه ارومیه است، دریاچه‌ای که می‌تواند اثرات محیط زیستی و هم اثرات توسعه‌ای برای استان داشته باشد از همین رو قطعاً در لایحه بودجه سال 94 موضوع دریاچه ارومیه به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری پیرامون وحدت کشور‌های اسلامی گفت: تربیت اسلامی همواره سبب نزدیکی اقوام و مذاهب به یکدیگر می‌شود؛ شرایطی که در دهه‌های اخیر گاهاً در آن‌ها تضادهایی در منطقه دیده می‌شود، یکی از عوامل موثر در آن ورود جریانات خارجی است که قصد دارد این سبک زندگی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز را برهم بزند. 

وی تاکید کرد: البته در بعضی جاها توفیقاتی برای برهم زدن داشته‌اند اما در کل رویکرد جمهوری اسلامی، وحدت به عنوان پایه حرکت است و بنده به دلیل اهمیت کنفرانس وحدت قصد داشتم با برنامه‌ریزی برای شرکت در آن حضور پیدا کنم.

لاریجانی ادامه داد: البته این هم‌زیستی مسالمت‌آمیز در ‌آذربایجان‌غربی بین اقوام، ادیان و مذاهب مختلف جزو متن تفکر اسلامی است و به همین دلیل در قرون مختلف هم اقوام مختلف با هم زندگی مسالمت‌آمیزی داشتند.

رئیس‌مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه موضوع وحدت یکی از گفتمان‌های اصلی انقلاب ماست و در جمهوری اسلامی این پیگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: در عین حال ممکن است گاهی دیگران در منطقه نگاه‌های دقیقی به این موضوع نداشته باشند اما این موضوع مشرب و نگاه ما را تغییر نمی‌دهد.

به‌گزارش تسنیم، علی لاریجانی درحال حاضر با حضور در مزار شهدای باغ رضوان ارومیه حاضر شده و مشغول قرائت فاتحه در یادمان شهیدان باکری و امینی است.

وی تا ساعاتی دیگر در همایش وحدت و امنیت در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه شرکت می‌کند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 353338