توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون سازمان صدا و سیما:
شبکه‌های استانی، معرفی سند توسعه مناطق را مدنظر قرار دهند
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
معاون امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه رسانه‌های استانی شبکه ملی در خدمت توسعه استان‌ها هستند، گفت: شبکه‌های استانی در معرفی سند توسعه مناطق تلاش کنند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شبکه تبرستان با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل شبکه‌های استانی با هدف تقویت فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مناطق بوده است، اظهار داشت: لازمه رشد یافتگی استان‌های کشور، استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناطق بوده است.

وی با بیان اینکه چرخه انقلاب با سرعت بیشتری به جلو می‌رود، افزود: ملت ایران دشمن شناس بوده و در همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی ایران اسلامی را به بالندگی رساندند.

معاون مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه تعداد شبکه‌های فارسی زبان علیه جمهوری اسلامی ایران از 160 شبکه افزایش یافته است، تصریح کرد: اسلام انقلابی برگرفته از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هدف اصلی استکبار برای مقابله با این جریان است.

موسوی‌مقدم با بیان اینکه توسعه همه جانبه در کشور از طریق تقویت شبکه‌های استانی محقق شده است، افزود: بسیاری از مبانی خانوادگی و اخلاقی استان‌ها از طریق شبکه‌های استانی به‌ شایستگی معرفی شده است.

وی با اعلام اینکه حدود 13 سال از راه‌اندازی نخستین شبکه استانی در کشور می‌گذرد، گفت: اکنون اتکای اصلی این شبکه به تقویت فرهنگ‌های بومی، محلی و منطقه ای است.

معاون سازمان صدا و سیما با بیان اینکه تعریف سنت‌ها و آداب و رسوم بومی شبکه‌های استانی مبتنی بر مفاهیم دینی است، افزود: شبکه‌های استانی مجموعه عظیمی برای مقابله با جنگ فرهنگی و نرم استکبار بسیج شدند.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه به واسطه برخی بی‌توجهی‌ها، بسیاری از زبان‌ها و آداب و رسوم مناطق در حال فروپاشی شدن هستند، تصریح کرد: امروز 32 شبکه استانی در کشور فعال بوده و پشتیبان قوی مناسبی به شبکه‌های ملی و بین المللی هستند.

موسوی مقدم با اشاره به اینکه رشد یافتگی سیاسی در عرصه‌های مختلف مناطق از طریق شبکه‌های استانی میسر است، افزود: حضور شبکه‌های استانی رسانه ملی در همه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق موفق بوده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد نیازمندی‌های رسانه ای کشور در داخل تولید می شود، گفت: بسیاری از فرستنده‌های تلویزیونی ساخت متخصصان داخلی است.
معاون سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه شبکه‌های استانی باید در خدمت رشد و توسعه استان قرار گیرد، افزود: شبکه‌های استانی در معرفی سند توسعه همه جانبه استانی با همه دستگاه‌های فرهنگی باید باشد.

موسوی‌مقدم با بیان اینکه بسیاری از مخاطبان شبکه‌های استانی، بین‌المللی هستند، گفت: فولکلورها و موسیقی بومی مازندران اکنون مورد توجه بسیاری از مازنی‌ها مقیم خارج کشور قرار گرفته است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358036