دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی شهر:
ترویج خرافات 9 ربیع الاول در جهت خواست دشمن است
راه گسترش شیعه معرفی درست مکتب اهل بیت(ع) است نه دامن زدن به خرافات
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۱
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر، گفت: ترویج خرافات 9 ربیع الاول در جهت خواست دشمنان اسلام است.
به گزارش عرش نیوز از استان سمنان ، محمد علی یوسفیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر در جمع تعدادی از جوانان این شهر،گفت: جوانان شیعه باید به مطالعه و فهم عمیق مبانی تشیع بپردازند تا در میدان مباحثه و گفت و گو با مخالفان این اعتقاد، مسلح به منطق و استدلال باشند.

وی سلاح لعن و نفرین را موجب دوری دل ها دانست و افزود: کلام اهل بیت (ع) برای اکثر دل های عاری از کینه و نفاق جذاب و دلنشین است بنابراین نباید با توهین به مقدسات فرقه های دیگر راه جذب و مفاهمه را بست.

یوسفیان اندیشه تقریب را منحصر به تفکر امام و رهبری ندانست و افزود: در طول تاریخ، علمای بزرگی موضوع ضرورت تقریب بین مذاهب اسلامی را طرح نموده اند که آیت ا... العظمی بروجردی در قرن حاضر احیاگر این اندیشه محسوب می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی شهر تاکید کرد: کسانی که مدعی اند در روز ۹ ربیع، گناهی نوشته نمی شوند و مجالس خود را با کلمات و الفاظ زشت آلوده می سازند نیازمند مطالعه جدی در مبانی اعتقادی و اخلاقی اسلام هستند.

وی ادامه داد: اسلام، گناه را آلودگی می داند، چگونه می توان مدعی شد که اسلام به هر بهانه ای تجویز آلودگی کرده باشد.

یوسفیان تصریح کرد: برخی، آلودگی های باطنی و تمایلات نفسانی خود را با حربه موجه سازی و جعل مفهومی ناموجه از حدیث، در مجالس به ظاهر مذهبی بروز می دهند.

وی با اشاره به سوء استفاده برخی قشریون از ولایت و متهم سازی نظام به کوتاهی در امر ولایت اهل بیت (ع) به بهانه وحدت بین شیعه و سنی گفت: امام در پیام خود به روحانیت از ولایتی ها به عنوان کسانی که در سکوت و تحجر خود آبروی اسلام و مسلمین را ریخته و در عمل پشت پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت را شکسته اند یاد کرده و خطر آنان را به سبب آنکه خود را بانی و وارث ولایت نام می­برند، یادآوری کرده اند.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مهدی شهر تصریح کرد: امروز راه گسترش تشیع و اعلام بیزاری از دشمنان، معرفی درست مکتب اهل بیت (ع) است که بهترین عامل باز دارنده برای این هدف، ایجاد عداوت و کینه در بین مسلمین است.

وی ادامه داد: توهین به مقدسات اهل تسنن، تکمیل پازل طراحی شده دشمن است.

یوسفیان افزود: امروز تنها اندیشه شیعه است که توان تمدن زایی دارد و میتواند تمدن نوین اسلامی را راهبری و شکوفا نماید بنابراین استراتژیست های بین المللی درصدد منکوب کردن این اندیشه تمدن ساز هستند.

وی دشمن اسلام و مسلمین را در درجه اول جهل خودشان خواند و گفت: زمانی توطئه دشمن به هدف خود می رسد که جهل برخی مسلمانان به کمک آنها می شتابد.

یوسفیان تشریح کرد: عمده کسانی که امروز ترویج کننده خرافات ۹ ربیع و در راستای توهین به مقدسات اهل سنت قدم بر میدارند مدافع اسلام غیر سیاسی هستند و اسلام سطحی بدون مبارزه و جهاد و اجتهاد بدون زمان شناسی را تبلیغ می کنند.

وی تاکید کرد: این گروه در هنگامه صلح و آرامش، فریاد مبارزه و جهاد را سر می دهند، اما در هنگام خطر به اصطلاح راه تقیه را در پیش می گیرند. در حالیکه تقیه شرایط خود را دارد./ایسنا
کد مطلب: 188639
 
 


۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۰:۱۹:۳۶
آقای یوسفی
شما نمی توانید احادیث تولی و تبری را زیر سوال ببرید
ثواب لعن از صلوات هم بیشتر است
زیارت عاشورا را نخوانده اید
بهتر است مسئولین فراتر از حدود خود حرفی نززن که برای به دل به دست آوردن عده ای دل دیگران به درد آورند (39286)