توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بارش برف و باران در کردستان، تردد خودروها با زنجیر چرخ ممکن است
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: به دلیل بارش برف و باران، تردد در بعضی از جاده های کوهستانی با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
به گزارش عرش نیوز؛محمد راشد مدرس گرجی افزود: اکنون در سه شهرستان دیواندره، بیجار و سقز شاهد بارش برف هستیم که لازم است رانندگان با احتیاط و همراه داشتن وسایل و تجهیزات کامل در این مسیرها تردد کنند.

وی گفت: تیم های راهداری اکنون در تمام محورهای استان مستقر و در حالت آماده باش قرار دارند و تمام مسیرها باز و تردد در آنها جریان دارد.

مدرس گرجی اظهار کرد: بارش برف در چند روز گذشته برخی از راه های ارتباطی استان به ویژه ارتفاعات ژالانه، زرینه و برخی دیگر از نقاط کوهستانی استان را سفید پوش کرد که با تلاش تیم های راهداری و انجام عملیات برفروبی و نمک پاشی از بسته شدن جاده ها جلوگیری شد.

وی از رانندگان خواست به نکات ایمنی، توصیه های عوامل راهداری و پلیس راه توجه و در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان به رانندگان توصیه کرد در سفرهای ضروری ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی و وسایل گرمایشی از زنجیر چرخ و سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

مدرس گرجی از هموطنان خواست قبل از سفر با مرکز مدیریت راه ها با شماره های 33158794 و 33165086 تماس و از آخرین وضعیت راه های استان اطلاع کسب کنند.

استان کردستان هفت هزار و 850 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که 80 درصد این راه ها در مناطق کوهستانی واقع شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 326734