توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
داور درجه یک بین المللی کشتی:
داوران کشتی ایران توان قضاوت در مسابقات جهانی و المپیک را دارند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹
داور درجه یک بین المللی ورزش کشتی ایران گفت: داوران ایران برای قضاوت در مسابقات جهانی و بازیهای المپیک از توانایی لازم برخوردارند.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد عادلپور' افزود: تاکنون برحسب گزینش فدراسیون جهانی کشتی، از داوران ایران نیز برای قضاوت در رقابت های رسمی آسیایی، جهانی، المپیک و بین المللی دعوت به عمل آمده است.

وی اظهارکرد: داوران ملی و بین المللی کشورمان از رده های پایین ارتقا درجه یافته و به مرتبه بالاتر می رسند و به همین دلیل برای قضاوت درمسابقات مهم و حساس هیچ مشکلی به لحاظ فنی و توانایی ندارند.

این داور بین المللی حضور نماینده ای از ایران در فدراسیون جهانی کشتی را امری بسیار لازم و ضروری خواند و گفت: از سال 81 به بعد با بازنشسته شدن 'مهدی خالدی' از ایران که به عنوان مدرس فدراسیون جهانی کشتی فعال بود کشورمان نماینده ای در این فدراسیون نداشته و این موجب شده تا این رشته ورزشی ایران با وجود درخشش در مسابقات رسمی آسیب ببیند.

عادلپور با بیان اینکه از سال 54 به عنوان داور در ورزش کشتی فعال و هم اکنون در شرف بازنشستگی هستم، یادآور شد: از سال 65 به عنوان داور بین المللی به امر قضاوت پرداخته ام.

وی با اشاره به اینکه حق الزحمه داوران بر اساس میزان تورم پرداخت نمی شود، اظهار کرد: تاکنون حق و حقوق داوران کشتی کشورمان بر اساس اشل 15 سال قبل پرداخت می شود که اشل جدید در هیات رییسه فدراسیون کشتی مطرح خواهد شد و در صورت مصوب شدن، پرداخت ها بر پایه نرخ جدید خواهد بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342033