توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شیعه و سنی در سنگر مشترک ظلم‌ستیزی با استکبار مبارزه می‌کنند
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه شیعه و سنی در اصول اساسی دین اسلام باهم مشترک هستند، گفت: شیعه و سنی در سنگر مشترک ظلم‌ستیزی با استکبار مبارزه می‌کنند.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله زین‌العابدین قربانی اظهار داشت: وحدت مذاهب اسلامی سبب یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی شده و قدرت هوشمندی برای مسلمانان است.

وی با بیان اینکه برای حفظ وحدت در بین مسلمانان با ایده و ابتکار امام خمینی(ره)  از 12 تا 17 ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است، افزود: شاهد وحدت عملی شیعه و سنی در ایران هستیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اختلاف فکری در همه امور طبیعی است، گفت: شیعه و سنی در اصول اساسی دین اسلام باهم مشترک هستند تفرقه بین شیعه و سنی بی‌معنا است.

آیت‌الله قربانی اختلاف بین شیعه و سنی را دیدگاه دوران جاهلیت دانست و خاطرنشان کرد: شیعه و سنی برادر و برابرند و برای دفاع از دین اسلام و در جبهه مبارزه با استکبار جهانی در یک سنگر و در کنار یکدیگر با دشمن می‌جنگند.

وی با بیان اینکه اسلام مخالف تنازع و دعوا و به جان هم افتادن‌های امت‌های اسلامی است، تأکید کرد:اختلافات و جنگ‌های داخلی به اسلام و مسلمین بسیار لطمه وارد کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با دعوت از امت‌های اسلامی به وحدت و دوری از تفرقه، گفت: اسلام مخالف اختلاف بوده و تقریب مذاهب اسلامی از مترقی ترین اصول در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

آیت‌الله قربانی خاطرنشان کرد: امام راحل با آینده‌نگری که داشتند هفته وحدت را برقرار کردند و رهنمودهای فرزند خلف و صالح ایشان مقام معظم رهبری با وجود همه دشمنی‌هایی که استکبار جهانی دارد سبب شد امروز ایران اثرگذارترین کشور جهان اسلام باشد.

وی با تأکید بر اینکه داعش زاییده تفکر صهوینیستی و آمریکایی است، گفت: صهیونیسم سالانه میلیاردها دلار برای جنگ‌افروزی و اختلاف بین شیعه و سنی هزینه می‌کند و مأموریت داعش در ادامه مأموریت شبکه‌های ماهواره‌ای صهیونیستی است.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 352438