توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اصفهان:
جزئیات سیزدهمین سفر استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت اعلام شد+ برنامه‌ها
يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۸
استاندار اصفهان ‌جزئیات سیزدهمین سفر استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت را تشریح کرد.
به گزارش عرش نیوز: رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به‌منظور تشریح جزئیات سفر استانی رئیس‌جمهور به اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در طول ۴ دوره سفری قبلی ریاست‌جمهوری سابق به استان اصفهان، ۸۹۲ مصوبه تصویب و ابلاغ شده که ۳۵ درصد آن‌ها در طول ۱۰ سال گذشته انجام شده و ۶۵ درصد باقی مانده با پیشرفت فیزیکی پائین بوده و یا به تازگی شروع شده است.

وی افزود: ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه با اعتبار ۱۷۰ هزار میلیارد ریال تصویب شده که ۱۵ درصد آن یعنی ۲ هزار و ۲۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد ریال پایان یافته و ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه با اعتبار ۱۴۰ هزار میلیارد ریال از ۴ سفر قبلی باقی‌مانده در استان وجود دارد که باید تکمیل شود و با اعتبارات موجود ۱۵ سال زمان برای تکمیل آن‌ها لازم است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه سیاست این دولت در سفرهای استانی با دولت‌های قبل متفاوت است، تصریح کرد: سیاست‌های دولت قبل پروژه و مصوبه محور بوده اما در این دولت سفرها به منظور ادای احترام به شهدا و خانواده آنها، دیدار با مردم فهیم استان از اقشار مختلف، بررسی مشکلات و معضلات استان و افتتاح تعدادی از پروژه‌ها است که افتتاح پروژه‌ها عمدتا به وسیله هیئت همراه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۴۹۹ پروژه با اعتبار ۱۳ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال برای افتتاح دهه فجر در استان اصفهان داریم، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد این پروژه‌ها مربوط به بخش خصوصی و غیر دولتی و ۳۰ درصد مربوط به دولتی است.

زرگرپور با بیان اینکه در یک ماه گذشته برای سفر رئیس جمهور جلسات زیادی گذاشته شده و بیش از ۴ هیئت کارشناسی از ریاست جمهوری برای بررسی مسائل سیاسی، امنیتی و اجتماعی داشتیم، گفت: حضور معاون اجرایی و معاونان رئیس جمهور را داشتیم و معاونان حجت‌الاسلام روحانی هنوز هم حضور دارند و جلسه‌ای در دفتر ریاست جمهوری با مشارکت ۱۲ تن از وزرا برای بررسی ظرفیت‌ها و تنگناهای استان تشکیل شده است.

وی افزود: یک جلسه مهم هم با حضور ۵۰ نفر از مسئولان اقتصادی و روسای بانک‌ها و بنیادها و مدیران اقتصادی استان اصفهان برای بررسی نحوه مشارکت سازمان‌های غیر دولتی و چگونگی جلب سرمایه‌گذاری در تهران برگزار شد.

استاندار اصفهان اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح چهارشنبه ساعت ۹:۳۰ در جمع مردم اصفهان به ایراد سخنرانی می‌پردازد که در همین جا از مردم اصفهان برای حضور در این برنامه دعوت می‌کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور در این سفر از ۲ طرح اقتصادی و علمی اصفهان نیز که شامل یک طرح علمی و یک طرح کشاورزی است، بازدید می‌کند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: حضور ۱۲ تن از وزرا و معاونان رئیس‌جمهور در اصفهان قطعی شده است که در شهرستان‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند. بدون شک در تمام شهرستان‌های استان حضور یکی از وزرا، معاونان رئیس‌جمهور یا معاونان وزرا قطعی است.

زرگرپور درباره مدت زمان این سفر گفت: برنامه سفر رئیس جمهور به اصفهان ۲ روزه بوده و جلسه شورای اداری استان اصفهان بعد از ظهر پنجشنبه برگزار می‌شود و رئیس جمهور پس از برگزاری نشست خبری، اصفهان را به مقصد پایتخت ترک می‌کند.

وی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پیرامون موضوع کمبود آب و خشکی زاینده‌رود با رئیس جمهور هم صحبت شده است، اظهار داشت: در جلسه‌ای رئیس جمهور راجع به زاینده رود گفتند که "زاینده‌رود یعنی اصفهان و اصفهان یعنی ایران".

زرگرپور تصریح کرد: اجازه دهید که حجت‌الاسلام روحانی درباره مسئله زاینده‌رود و خشکسالی اصفهان خود به اظهارنظر بپردازد اما این جمله نشان دهنده توجه وی به مسئله زاینده‌رود است.

استاندار اصفهان در پاسخ به سئوالی پیرامون حضور رئیس جمهور در اجلاس ادیان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در اجلاس ادیان شرکت نمی‌کنند. همچنین سامانه تلفنی ۱۱۱ را برای تقویت ارتباط مردم با ریاست جمهوری فعال کردیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 362130