توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بسیج هنرمندان:
۲۰ اثر موسیقی با محوریت حماسه ۹دی رونمایی می‌شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷
رئیس سازمان بسیج هنرمندان در کرمانشاه گفت: در سالروز حماسه ۹ دی ۲۰ اثر موسیقی با محوریت این حماسه رونمایی می‌شود و ۸۰ صاحب اثر در حوزه موسیقی ۹ دی شناسایی شده‌اند که در مجموع ۲۰ اثر برگزیده شده است.
به گزارش عرش نیوز؛حسین قنادیان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز تئاتر به فرهنگی غیر از فرهنگ انقلاب اسلامی و ایرانی تعلق یافته است و در این زمینه باید پایه تئاتر در مساجد و حسینه‌ها قرار گیرد و اساس تئاتر با فرهنگ مردم آمیخته باشد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان کرد: تاکنون 77هزار نفر از اعضای سازمان بسیج هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری ساماندهی شده‌اند و در حوزه تئاتر نیز 6هزار نفر در قالب بسیج هنرمندان در کشور فعالیت می‌کنند.

قنادیان حضور پررنگ استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس و وجود هنرمندان پیشکسوت و متعهد را از دلایل میزبانی کرمانشاه در جشنواره سراسری تئاتر بسیج دانست و گفت: تمامی موضوعاتی که در این جشنواره انتخاب می‌شوند نیمی در حوزه دفاع مقدس و بخش دیگری در حوزه سبک زندگی اسلامی هستند.

وی افزود: 200 اثر نمایشنامه نویسی با محوریت دفاع مقدس به عنوان اقدامی جدی بسیجیان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و 1050 اثر هنری با محوریت دفاع مقدس و در چهار بخش صحنه‌ای، عروسکی، خیابانی و نمایش‌نامه نویسی در این جشنواره حضور دارند.

وی با بیان اینکه جشنواره سراسری تئاتر بسیج شامل چندین مرحله شهرستانی، استانی و کشوری است که آثار برتر در سطح منطقه‌ای برگزیده می‌شوند گفت: در این دوره 30 نفر از هنرمندان برجسته کشوری به عنوان مهمان و داور آثار هنری حضور دارند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان اظهار کرد: در حوزه تئاتر صحنه‌ای 701 اثر صحنه‌ای در این جشنواره و در مرحله استانی حضور دارند که از این تعداد 120 اثر صحنه‌ای به مرحله منطقه‌ای راه پیدا می‌کنند و در نهایت نیز 9 اثر صحنه‌ای در سطح کشوری برای اجرای ملی برگزیده می‌شود.

قنادیان افزود: در حوزه تئاتر خیابانی نیز 325 اثر ثبت شده که از این تعداد 45 اثر به مرحله منطقه‌ای راه پیدا می‌کند و در نهایت 8 اثر در سطح کشور برگزیده می‌شود و در حوزه تئاتر عروسکی نیز 40 اثر برگزیده شده که بخش استانی و منطقه‌ای ندارد و تنها 6 اثر کشوری در این رابطه انتخاب می‌شوند.

وی هدف از برگزاری جشنواره‌ها را شناسایی خلاقیت‌ها و استعدادهای برتر برشمرد و گفت: به طور قطع این خلاقیت‌ها و استعدادهای می‌تواند خلأ ارتباطی بین مردم و هنر را پر کند و با کارهای فاخر و متعهدانه در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری پیرامون سبک زندگی اسلامی موفق عمل کند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان کرد: هنر بسیج این است که موسیقی را در مسیر صحیح رسیدن به اهداف و آرمان‌ها انقلاب اسلامی هدایت کند و آنچه که در حال حاضر مورد نیاز است موسیقی کار و زندگی است.

قنادیان افزود: در حال حاضر مجتمع آموزشی و پژوهشی بسیج در رشته‌های کارگردانی و فیلم‌نامه نویسی فعالیت می‌کند و حوزه نقد آثار نیز تا پایان سال ایجاد می‌شود و در جشنواره سراسری تئاتر بسیج به عنوان جشنواره‌ای عمومی محسوب می‌شود که گرایش خاصی ندارد اما موسیقی کردی و لری نیز در آن اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنر اسلامی باید خود واقعی مردم را به آن‌‌ها بشناساند عنوان کرد: نمایش «با افلاکیان» در استان کرمانشاه شبانه 10 هزار نفر بازدیدکننده داشته که این اقدام نتیجه هنر بسیجی و دینی است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 347533