توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بودجه سال 94 با قیمت نفت 80 تا 85 دلار بسته می شود
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری بیش از 80 درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شده است،‌ گفت: به نظر می رسد بودجه سال آینده با قیمت نفت 80 تا 85 دلار بسته خواهد شد.
به گزارش عرش نیوز؛سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی با بیان اینکه سال گذشته بودجه را با احتیاط تنظیم کردیم، گفت: کاهش قیمت نفت تعمدی است چرا که عربستان با همراهی سیاستها و مواضع آمریکا قیمت را در بازار کاهش داده است.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای اوپک سیاست‌های عربستان و به دنبال آن کاهش قیمت را قبول ندارند، گفت: مجلس بودجه را بر اساس پیش بینی قیمت نفت و با نظر مشورتی وزارت نفت و کارشناسان نفتی تنظیم می کند.

وی با بیان اینکه قیمتی که برای نفت پیش بینی می کنیم حد متوسط قیمت است و در محدوده قیمت روز خواهد بود و بیش از آن برای سال آینده پیش بینی نمی کنیم، گفت: به نظر می رسد  بودجه سال جاری با قیمت نفت ۸۰ تا ۸۵ دلار بسته خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، ‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جلوگیری از فرار مالیاتی به نحوی که نه به بازار و نه به مردم فشار وارد شود، ‌ گفت: دولت برای واردات دو درصد علی الحساب مالیات می گیرد و بعد از آن که واردات انجام شد اکثر شرکتها نمی توانند پیش بینی کنند چه درصدی و چه میزانی از آنها مالیات خواهند گرفت ضمن این که به روش های مختلف سعی می کنند پرداخت نکنند.

هاشمی نخل ابراهیمی پیشنهاد کرد تا درابتدا برای مالیات بر واردات کالا نرخ شش درصدی تعیین شود تا نه دولت دچار درد سر می شود نه شرکتها دچارتخلف می شوند، گفت: یکی از راههای تامین بودجه عمرانی و جاری دیدن مفرها است.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس با بیان اینکه در شش ماهه اول سال بیش از ۸۰ درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شده است، درباره نگرانی کارشناسان از محقق نشدن بودجه به دلیل کاهش قیمت نفت، ‌ ‌گفت: با شفاف سازی در قوانین مالیاتی و عوارض صادرات و واردات در بودجه ۹۴ درآمد بیشتری می توان کسب کرد و حتما سال آینده مازاد درآمد خواهیم داشت.

منبع:مهر

کد مطلب: 327535