توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احداث نخستین پل کابلی انتقال نفت کشور در چهارمحال و بختیاری
يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
مدیر امور راههای جایگزین سد های کارون ۳ و چهار گفت: نخستین پل کابلی انتقال نفت کشور در چهارمحال و بختیاری به وزن ۲ هزار تن بر روی دریاچه سد کارون ۴ در چهارمحال و بختیاری در دست اجراست .
به گزارش عرش نیوز،حمید اسدی در بازدید از مراحل اجرای این طرح ، اظهار کرد: این پل منحصر به فرد به طول ۳۷۹/۵ متر و عرض ۹ متر ، در ۵ کیلومتری بالادست سد کارون ۴ احداث می شود و خطوط انتقال نفت مارون به اصفهان از روی این پل عبور می کند.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۳/۵ درصدی طراحی ، ساخت و نصب تنها پل کابلی انتقال نفت کشور ، افزود : تا کنون این پل در بخش طراحی ۹۰ درصد و در بخش ساخت قطعات ۸۰ درصد داسته است.

مدیر امور راههای جایگزین سد های کارون ۳ و ۴ خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح تاکنون ۲۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت آب نیرو هزینه شده است و بر اساس برنامه ریزی انجام شده و اجرای آن تا پایان شهریور ماه سال جاری به پایان می رسد.

وی افزود: با بهره برداری از این پل کابلی در ۵ کیلومتری بالادست سد کارون چهار ، انتقال نفت از طریق اجرای ۱۳/۵ کیلومتر خط لوله ، به تلمبه خانه مارون اصفهان می رسد.

مدیر امور راههای جایگزین سد های کارون ۳ و ۴ خاطرنشان کرد : این پل با مهندسی و طراحی کاملا ایرانی ، و با همکاری ۳۵۰ مهندس ، کارشناس ، تکنسین و کارگر فنی اجرا می شود.

اسدی افزود: هم اکنون انتقال نفت از طریق اجرای ۴ کیلومتر لوله گذاری درزیر دریاچه سد کارون ۴ ، با استاندارد های روز دنیا و با دبی جریان ۵۰۰ هزار بشکه در روز از جنوب به شمال انجام می شود ، که به زودی مسیر پل کابلی نفت جایگزین آن می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سد کارون ۳ و ۴ از بزرگ‌ترین سدهای ایران هستند ، که بر روی رودخانه کارون در جنوب غربی ایران احداث شده‌ اند.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 257533