توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مذاکره، تنها گزینه کشور‌های ۱+۵ در مقابل ایران است
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
استاندار البرز گفت: دولت اعتدال اهل منطق و گفت‌وگو است و همین امر نیز سبب شده تا مذاکره تنها گزینه ۱+۵ باشد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سیدحمید طهایی که در آستانه فرا رسیدن روز دانشجو در دانشگاه محیط زیست کشور حضور یافته بود، ضمن گرامیداشت این روز با اشاره به نقش جوانان در برهه‌های تاریخی کشور، اظهار داشت: دو حماسه انقلاب اسلامی و پیروزی در برابر ارتش تا به دندان مسلح عراق، با هدایت و رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی معجزه‌ای را توسط جوانان این سرزمین رقم زد که تا تاریخ، تاریخ است، در حافظه بشریت جاودانه است؛ این قشر همواره در طول تاریخ ردپای مانایی از خود به یادگار گذاشته‌اند.

وی این حرکت را تداوم‌بخش در برهه کنونی دانست و با تعمیم بخشیدن این امر به شرایط کنونی کشور تصریح کرد: امروز که شدت تحریم‌ها مضاعف شده بار دیگر نسل جوان در میدان و کارزار مبارزه با دشمنان حضوری پر رنگ دارد و نمی‌توان این نقش را نادیده انگاشت.

طهایی با بیان اینکه دشمن نتوانست با شدت بخشیدن به تحریم‌ها به اهداف خود دست یابد، افزود: سناریوها و تئوری‌های ایران هراسی و غیره دیگر در جهان جواب نمی‌دهد، امروز همه دنیا می‌دانند که ایران اهل منطق، گفت‌وگو و نرمش و انعطاف سیاسی است و تحت این شرایط است که مذاکره تنها گزینه گروه ۱+۵ شده است.

استاندار البرز ادامه داد: با تلاش و همراهی مسئولان و اقشار مختلف کشور، دولت تا پایان سال جاری بخشی از موانع را از میان برمی‌دارد.

وی افزود: محیط دانشگاه بستری برای تحقق برنامه‌ها و اهداف دولت تدبیر و امید است و انتظار می‌رود مسئولان در محیط فرهنگی دانشگاه‌ها نیز با اشراف به این امر برنامه‌ریزی‌های کلان و محوری داشته باشند.

طهایی گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به قشر فرهیخته و دانشجو در کشور دارد و اولویت نمایندگان دولت نیز در این استان توجه به دانشجویان بعنوان اقشاری است که همواره صاحب ایده‌ها و طرح‌های بدیع هستند و می‌توان از این ظرفیت در تحقق برنامه‌های دولت و در نهایت تحقق اهداف عالی انقلاب اسلامی بهره‌مند شد.

وی ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، دانشجویان را قشر روشنفکر و پیشرو در جامعه خواند و خاطرنشان کرد: ۱۶ آذر نقطه عطف جنبش دانشجویی، نمایانگر روح استکبار ستیز، استقلال خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان ایرانی است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 339136