توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر ورزش و جوانان در اراک:
"سند‌ملی سواد رسانه‌ای" به زودی به استان‌ها ابلاغ می‌‌شود
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲
سند ملی سواد رسانه‌ای در کمیته تخصصی فضای مجازی تدوین شد که به زودی به تمام ادارات ورزش و جوانان در استان‌ها ابلاغ می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا رستمی شامگاه شنبه در جلسه بررسی نحوه کسب و کار در فضای مجازی برای جوانان که در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا از فضاهای مجازی بیشترین استفاده را داشته باشیم اظهار داشت: مشکلات فعلی که در حال حاضر در جوامع وجود دارد با همکاری و تعامل برطرف می‌شود و جوانان نباید برای رفع این مشکلات فقط از دولت انتظار داشته باشند.

وی افزود: جوانان در حال حاضر با مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی مواجه هستند که باید در رفع این مشکلات نیز دخیل شوند زیرا انتظار داشتن از دولت به تنهایی سبب ناامیدی در این قشر شده و هیچ مشکلی را برطرف نمی‌کند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: جوانان با افزایش سطح آگاهی خود و نیز با تشکیل سمن‌ها می‌توانند در تمام مسائل موجود در کشور به ویژه مسائل سیاسی واجتماعی دخیل باشند و بتواند اوضاع کشور را در این بخش‌ها تغییر دهند.

رستمی با اشاره به ضرورت شایسته‌پروری در جامعه گفت: این مهم در جامعه مغفول مانده وسبب شده تمامی زیرساخت‌ها در نظام مدیریت کشوراز بین برود و مشکلات در جامعه افزایش پیدا کند.

وی افزود: در انجام امور و رفع مشکلات جوانان این قشر باید حضوری بسیار پررنگ داشته باشند تا بتوانند زودتر به نتیجه برسند و اگر این امور به دست دولت سپرده شود مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

مشاوروزیرورزش و جوانان تصریح کرد: جوانان ایران اسلامی در دوران انقلاب با تلاش، وحدت و همدلی توانستند در بخش‌های مختلف نظام مدیریت داشته باشند که جوانان امروزی نیز باید با الگوپذیری از جوانان گذشته بتوانند به هویت و اصالت قبلی خودشان بازگردند.

رستمی با اشاره به اهمیت رفتارها و کنش‌های مناسب اجتماعی گفت: سمن‌هایی که جوانان تشکیل می‌دهند متشکل از جوانانی پرتلاش و پویا است که باید بتوانند به عنوان مدیرانی لایق و شایسته برای آینده کشور سطح نشاط قشرجوان را افزایش دهند.

وی افزود: جوانان باید بتوانند به عنوان نخبگان جامعه سکانداری جریان‌های سیاسی و اجتماعی را داشته باشند و نباید اجازه دهند قدرت و ثروت افراد در جامعه این قشر را بازیچه قرار دهد و مدیریت کار آمد را از این افراد سلب کند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اخلاق‌مداری و انسانیت مهم‌ترین رکن یک جامعه در تربیت نسل جوان کارآمد است که این مهم در جامعه مورد غفلت قرار گرفته ودر تمامی بخش‌ها معضلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: به منظور استفاده صحیح از فضاهای مجازی باید آموزش وجود داشته باشد که این مهم باید در راستای استفاده ازموبایل، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و ماهواره ، کامپیوتر و بازی‌های کامپیوتری باید بیشتر مورد توجه باشد و در این موارد افزایش سواد رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین ارکان است.

مشاور وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: استفاده از فضاهای مجازی دارای دو بعد مثبت و منفی است که باید به بعد مثبت این فضاها توجه بیشتری شود و در راستای تقویت این بخش گام برداشته شود و استفاده از فضاهای مجازی با رفتار درست و استفاده صحیح می‌تواند توسعه فردی و اجتماعی را به همراه داشته باشد.

رستمی خاطرنشان کرد: سند ملی سواد رسانه‌ای در کمیته تخصصی فضای مجازی که به دستور مستقیم مقام معظم رهبری تدوین شده در چهار رویکرد اصلی استفاده بهینه از گوشی‌های تلفن‌های همراه، اینترنت، ماهواره و بازی‌های رایانه‌ای تدوین شد که به زودی در اختیار تمام ادارات کل ورزش و جوانان در کشور قرار می‌گیرد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان بااشاره به ایجاد و اجرای طرح توانمندسازی کسب و کار در فضای مجازی گفت: با تدوین و اجرای طرح توانمندسازی کسب و کار در فضای مجازی، فرصت اشتغال برای 31هزار نفر در کشور ایجاد می‌شود که البته این طرح شامل کسب و کار فضای مجازی، خویش فرما و دانش بنیان، مخصوص جوانان در کل کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: توانمندسازی جوانان به منظور ایجاد کسب و کار در فضای مجازی اصلی‌ترین هدف اجرای این طرح بوده که مسئولان باید بخش ورزش و جوانان را در راستای انسجام و دقت بیشتر یاری و حمایت کنند.

رستمی خاطرنشان کرد: باتوجه به گسترش فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در زندگی جوانان، باید این فضا و تاثیرات آن بیش از پیش مورد توجه بوده و بصورت جدی مورد بررسی، رصد و ارزیابی قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350638