توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارشاد باید پاسخگوی دو کنسرت اخیر باشد
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باید در مورد برگزاری دو کنسرت مشکل ساز اخیر در استان پاسخگو باشد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'نورالله قدرتی' روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: کنسرت های یاد شده که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بجنورد برگزار شد با اختلاط زن و مرد همراه بوده و حرکات موزونی نیز از سوی مردان و زنان بر روی سن انجام شده است.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی استان مخالفتی با برگزاری کنسرت، مشروط به رعایت حدود و شوونات اسلامی ندارد، ولی در این دو مورد باید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به عنوان متولی برگزاری، پاسخگو باشند.

به گفته وی در خصوص دو کنسرت اخیر در بجنورد پرونده ای در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تشکیل شده و باید مسوولان مربوط نسبت به مشکلات ایجاد شده در این دو برنامه پاسخ دهند.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی به اظهارات اخیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در یک رسانه محلی، مبنی بر اینکه برگزاری کنسرت ها با مجوز دستگاه قضا بوده، نیز واکنش نشان داد.

قدرتی اظهار کرد: دستگاه قضایی مرجع صدور مجوز برای کنسرت ها نبوده و مخالفتی نیز با برپایی کنسرت ها با رعایت شوون اسلامی نداشته و ندارد.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی در عین حال از متولیان این بخش انتظار دارد که به کنسرت هایی مجوز بدهند که در آن مسایل شرع اسلام رعایت شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در خراسان شمالی گفت: مرجع کارهای فرهنگی در استان ها ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و در این استان نیز اقدامات خوبی از سوی این نهاد فرهنگی دولتی انجام شده است.

قدرتی افزود: دادگستری خراسان شمالی با کنسرت هایی که در آن شوون اسلامی رعایت نشود، ولو اینکه مجوز آن از سوی بالاترین مسوولان وزارتی صادر شده باشد، برخورد خواهد کرد.

براساس ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و دهم، تمام مجوزهای لازم برای برگزاری کنسرت در استانها، از سوی زیرمجموعه استانی صادر می شود.

در نیمه نخست سال جاری چهار کنسرت از خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ در استان خراسان شمالی و شهر بجنورد برگزار شد که برخی از آنها حساسیت هایی را برانگیخت.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 324583