توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عملیات اجرایی10 پردیس دانشگاه فرهنگیان در کشور آغاز می شود
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۴
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: عملیات اجرایی 10 پردیس دانشگاه فرهنگیان کشور دردستور کار است و بزودی آغاز می شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمود مهر محمدی روز پنجشنبه در جمع دانشجویان پردیس های علامه طباطبایی و بنت الهدی صدر بوشهر افزود: قرار است در ساخت پردیس های جدید زمین هایی با متراژ بالا از استانها برای ساخت دو پردیس دریک فضا با رعایت اصل تفکیک جنسیتی برای احداث مطالبه شود.

وی اضافه کرد: پیش نویس برنامه جدید درسی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان متناسب با سند تحول بنیادین تهیه و در صورت تصویب براساس این چارچوب برنامه فعلی بازسازی می شود.

مهر محمدی ادامه داد: براساس بازسازی برنامه درسی دانشجویان، تعداد واحدهای درسی در دانشگاه فرهنگیان از 131 واحد به 150 واحد افزایش می یابد.

وی بیان کرد: یکی از معضلات دانشگاه فرهنگیان آغاز سال تحصیلی از ماه بهمن است و تلاش می شود همانند دیگر دانشگاهها سال تحصیلی در این دانشگاه از اول مهر شروع شود.

مهر محمدی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در دانشگاه ویژه مشغول به تحصیل هستند و آموزش و پرورش برای جذب آنها در زمان مشخصی برنامه ریزی کرده است امکان ادامه تحصیل دراین دانشگاه پس از فراغت از تحصیل امکان ندارد.

وی گفت: تلاش می کنیم درقالب آیین نامه حمایت از دانشجویان نخبه، زمینه تحصیل برخی از نخبگان را فراهم کنیم ولی در زمان حاضر این مورد امکان ندارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: برای رفاه حال دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سامانه رزرو غذا در دستور کار است و آمادگی داریم با شروع ترم جدید همه پردیس ها در کشور به سامانه هوشمند تغذیه وصل شوند و با کارتهای الکترونیکی تحت عنوان سامانه تغذیه غذای خود را تهیه کنند.

وی یادآورشد: با راه اندازی این سامانه، وجه غذا در آغاز ترم از دانشجویان کسر نمی شود و درصورتی که دانشجویان تمایلی به استفاده از غذای سلف را نداشته باشند می توانند غذای خود را از بیرون تهیه کنند.

مهر محمدی در مورد اینترنت در دانشگاه فرهنگیان گفت: در قالب راه اندازی مرکز هوشمند سازی در دانشگاه در برنامه کوتاه مدت همه پردیس ها باید به اینترنت خانگی با کیفیت مجهز شوند و با اجرای این برنامه ضعف اینترنت در پردیس ها قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: در برنامه بلند مدت همه پردیس ها به شبکه فیبر نوری متصل می شوند و این برنامه تا چند ماه آینده در دانشگاه فرهنگیان عملیاتی می شود.

مهر محمدی یادآور شد: برای اجرای این برنامه هم اکنون 25میلیارد ریال اعتبارسرمایه گذاری شده که پردیس ها می توانند از این موقعیت استفاده کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور در مورد عیدی دانشجویان گفت: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به دلیل اینکه شاغل به حساب نمی آیند عیدی و سایر مزایای کارکنان شاغل شامل آنها نمی شود.

وی اضافه کرد: دراین ارتباط برای کمک به دانشجویان تلاش می شود صندوق رفاه در دانشگاه فرهنگیان برای پرداخت تسهیلات به آنها راه اندازی شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344789