توصيه مطلب 
۲
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام ابوترابی فرد:
منابع غیرنفتی برای اداره کشور کافی است
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۷
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع غیر نفتی و ذخایر موجود برای اداره کشور کافی است، گفت: ارتقای بهره وری نخستین گام برای دستیابی به اقتصاد پایدار و کاهش درآمد های نفتی است.
به گزارش عرش نیوز؛نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ظهر سه شنبه در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار این شورا واقع در ساختمان مرکزی شهرداری برگزار شد با تاکید بر اتکای حداکثری مدیران به منابع غیرنفتی گفت: مدیریت عقلانی و بدون تکیه بر در آمدهای نفتی اقتصادی پایدار توام با آبادی بیشتر برای ملت را رقم خواهد زد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد افزایش ۳۰ درصدی بودجه شهرداری مشهد را نسبت به سال گذشته مصداق بارز مدیریت مبتنی بر اندیشه عقلانی توصیف و اظهار کرد: رشد ۳۰ در صدی بودجه شهرداری مشهد در دوران تحریم ها و کاهش ۶۰ درصدی بهای نفت محقق شده و به عبارت دیگر خروجی ۱۳۰ درصدی داشته است.

وی تحقق ۹۰ درصدی پروژه خط ۲ قطار شهری در مشهد در اوج تحریم ها را یکی دیگر از مصادیق مدیریت موفق شهری بیان و اعلام کرد خط ۳ قطار شهری نیز در آستانه آغاز به کار است.

وی بزرگتر شدن حجم دولت و تصدی این نهاد به اموری خارج از برنامه های اصلی را دو عامل برای کاهش بهره وری موثر دانست و افزود: بهره برداری بهینه از منابع و ظرفیت های موجود و رسیدن به اقتصادی پایدار مستلزم گام برداشتن در مسیری با همین هدف است.

وی در ادامه سخنان خود اصلاح ساختار در نظام ایران را از تدابیر اندیشمندانه رهبر فرزانه انقلاب و امام راحل عنوان کرد و گفت: اگر رهبر انقلاب به نظام سازی در حکومت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجهی نداشتند انقلابی ماندگار شکل نمی گرفت.

به گفته حجت الاسلام ابوترابی فرد موضوع شوراهای شهر و روستا ساختاری جدید در نظام مدیریتی محسوب می شود که مولد اصلاح ساختارهای مدیریتی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی طرح های مدیریتی موفق را الگویی مناسب برای دیگر مدیران کشور اذعان کرد و گفت: تبیین اختیارات به استانداران راهگشای حل و فصل بسیاری از مشکلات استانی در مقیاسی وسیعتر است.

منبع:خبرگزاری مهر
کد مطلب: 363986
 
 
 


پربازدیدترین