توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار فارس: عملکرد دولت، آرامش را بر فضای اقتصادی کشور حاکم کرد
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲
استاندار فارس گفت: اقدامات و عملکرد دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع فعالیت تاکنون منجر به حاکم شدن آرامش بر فضای اقتصادی کشور شده است.
به گزارش عرش نیوز؛سید 'محمد احمدی' روزدوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: دولت در این مدت توانست با اتخاذ تدابیر راهگشا و کارگشا امید را در دل مردم زنده کرده و آنها را نسبت به آینده کشور امیدوار کند.

وی گفت: علاوه بر تحول در فضای اقتصادی در بحث تنش زدایی در روابط خارجی نیز اقدامات بسیار ارزنده ای انجام شده که از نتایج آن می توان به رویکرد مثبت کشورها به ایران و افزایش حضور سرمایه گذاران و هیات های سیاسی و تجاری خارجی به ایران اشاره کرد.

استاندار فارس افزود: ایجاد تحول و رونق در فضای کسب و کار و فعالیت های صنعتی و بازرگانی کشور، رشد مثبت اقتصادی، تحول در فضای کسب و کار و کاهش نرخ تورم از دیگر دستاوردهای فعالیت 15 ماهه دولت تدبیر و امید است.

وی تصریح کرد: در مجموع می توان گفت که عزت و اقتدار نظام توسط دولت تدبیر و امید بیش از پیش تثبیت شده است.

احمدی تحولات ایجاد شده در عرصه سلامت در کشور را از دیگر دستاوردهای فعالیت دولت دانست و گفت: امروز هزینه مردم در بیمارستان ها بسیار کاهش یافته و مراجعان به بیمارستان ها و مراکز درمانی تنها 10 درصد هزینه های درمان را پرداخت می کند.

استاندار فارس در خصوص اقدام انجام شده در این استان از ابتدای حضور خود تاکنون گفت: دعوت از مسوولان و شخصیت های کشور از جمله معاون اول رییس جمهوری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، وزیر نیرو، اعضای کمیسیون آب و کشاورزی مجلس و اعضای کمیسیون زیربنایی مجلس از جمله اقدام هایی بود که در جهت رفع مشکلات استان در بخش های مختلف انجام شد.

احمدی سفر معاون اول رییس جمهوری و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری را منشا برکات بسیار برای استان دانست و افزود: سفر آقای نوبخت به فارس در آستانه تدوین بودجه 94 منجر به این خواهد شد که فارس در بودجه سال آینده بهتر دیده شود.

وی گفت: در سفر معاون اول رییس جمهوری در یک مورد 750 میلیارد ریال اعتبار برای حل بحران خشکسالی استان در نظر گرفته شد.

استاندار فارس گفت: در مجموع در سال 93 یک هزار و 260 میلیارد ریال اعتبارات به حل بحران خشکسالی در فارس اختصاص یافته که این رقم در سال گذشته تنها 200 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: همچنین امسال بیشترین اعتبار استان های کشور در حوزه جنگلداری، آبخوان داری و آبخیزداری برای استان فارس گرفته شده است.

احمدی تصریح کرد: در سفر معاون اول رییس جمهوری توانستیم اعتبار تکمیل خط یک مترو شیراز که در سال 95 باید به بهره برداری برسد را نیز بگیریم که رقم قابل توجهی را شامل می شود.

استاندار فارس در خصوص دستاوردهای سفر معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری به فارس گفت: در این سفر به اتفاق آقای نوبخت و جمعی از نمایندگان مردم استان در مجلس دیدار هوایی از دریاچه بختگان داشتیم که بعد از آن بنا شد که ردیفی به احیای دریاچه ها و تالاب های فارس در بودجه 94 اختصاص یابد.

وی افزود: در این سفر و در جریان دیدار از مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد، بنا شد که یک ردیف هم در بودجه برای احیای این دو مجموعه در نظر گرفته شود.

احمدی گفت: بحث اداره مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد به صورت هیات امنایی نیز در این سفر مطرح که مورد موافقت واقع شد و اینک در مرحله انتخاب اعضای هیات امنا هستیم.

استاندار فارس افزود: با اداره مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد به شکل هیات امنایی، علاوه بر اعتبارات ملی، تمام درآمد این دو مجموعه نیز صرف احیا و نگهداری آنها خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم همدلی گروهها و جناح های مختلف در فارس در جهت توسعه روز افزون استان گفت: تلاش ما در جهت حاکم شدن آرامش بر فضای استان است زیرا توسعه و پیشرفت در سایه همدلی و به دور از تنش حاصل می شود.

استاندار فارس افزود: بنا نداریم که استان را وارد درگیری ها کنیم زیرا که این کار حاصلی جز عقب ماندگی به دنبال نخواهد داشت.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333989