توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای شهر زنجان:
ساختار نیروی انسانی شوراها تغییر یابد
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۴
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: ساختار تشکیلاتی شوراها از نظر نیروی انسانی ساختار درستی نیست و تعداد کادرهای شوراها باید افزایش پیدا کند.
به گزارش عرش نیوز، آراض ضیایی امروز در جلسه مشترک روسای شورا‌های اسلامی شهر‌ها و شهرستان‌های تابعه استان زنجان با مجمع نمایندگان استان در مجلس با اشاره به اینکه شوراها باید ناظر در امور شهرداری باشند، اظهار داشت: در حال حاضر شوراها برای تامین اعتبار وابسته به شهرداری هستند در حالی که نظارت عالمانه و مطلوب زمانی صورت می‌گیرد که شورا تابع شهرداری نباشد.

وی با بیان اینکه نباید شورا وابسته به نظارت شونده باشد، ابراز کرد: باید کدهای ویژه‌ای برای شورا تعریف شده و اعتبار شوراها مستقل باشد.

رئیس شورای شهر زنجان با نارضایتی از اینکه مصوبات اعضای شورا شهری که جزو منتخبان مردم هستند توسط فرماندارها بررسی می‌شود، تصریح کرد: مصوبات شورای استان‌ها برای بررسی باید به شورای عالی استان‌ها واگذار شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها دو نفر کادر شورای شهر استان زنجان هستند، تصریح کرد: ساختار تشکیلاتی شوراها از نظر نیروی انسانی ساختار درستی نیست و تعداد کادرهای شوراها باید افزایش پیدا کند.

ضیایی با اشاره به اینکه سازمان‌های تابع به شهرداری باید از پرداخت عوارض معاف شوند، افزود: این سازمان‌ها به دلیل وابستگی به شهرداری درآمد مستقلی ندارند.

وی با بیان اینکه مردم از حفر کانال‌های متعدد توسط دستگاه‌ها در سطح استان ناراضی هستند، خاطرنشان کرد: زنجان نیازمند مدیریت یکپارچه شهری است.

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به مشکل اعتبار و نبود مکان برای شوراها افزود: شوراها می‌توانند برای اداره امور خود عوارض وضع کرده و نیز یک ساختمان برای شورای روستا، بخش و شهرستان‌ها انتخاب و تمامی شوراها در آن ساختمان مستقر شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343285